Pagasti Meņģeles pagasts
Aizritējis iedzīvotāju forums “Par labāku Meņģeli!”
Saite uz fotogaleriju

Iedzīvotāju foruma pamatmērķis bija veicināt iedzīvotāju un citu apkaimes pārstāvju līdzdalību novada attīstības plānošanā un uzlabojumu īstenošanā, attīstot sadarbības mehānismu starp dažādām sabiedrības grupām un sektoriem, Ogres novada pašvaldību, Meņģeles pagasta pārvaldi, atbildīgiem dažādu jomu pārstāvjiem, uzņēmējiem un citiem pagasta iedzīvotājiem.
Foruma dalībnieki, klātesot dažādām sabiedrības grupām, profesionālas moderatores Evijas Rudzītes vadībā, apvienojās kopīgā darbā un vairākas stundas nenogurstoši strādāja. Iedzīvotāji paši apzināja, ierosināja nepieciešamos uzlabojumus, izvērtēja un noteica vietējās kopienas attīstībai svarīgākās prioritātes un to realizēšanas virzienus pagasta un novada dzīves kvalitātes uzlabošanai. Tika apspriesti sociālie, veselības, izglītības, infrastruktūras, satiksmes, drošības un citi dažādu jomu attīstības jautājumi. Forumā tika noskaidrots iedzīvotāju viedoklis par problēmjautājumiem un iezīmēti risinājumu virzieni.

“Liels prieks ir redzēt pagasta iedzīvotājus, kuri gatavi savu apkaimi padarīt ērtu, patīkamu un mūsdienīgu. Ir nozīmīgi būt forumā un piedalīties tā darbā, redzēt, ka zinoši un radoši cilvēki ir ieinteresēti novada sakārtošanā un dalās ar savām idejām un zināšanām!” šāds apgalvojums izskanēja no vairākiem Meņģeles iedzīvotāju foruma dalībniekiem.

Foruma noslēguma daļā darba grupu dalībnieki izvirzīja jomas, kuras vēlas pilnveidot jau tuvākajā laikā un vienojās par to, ko un kādā veidā varētu pašu spēkiem mainīt un izdarīt, bet kam nepieciešami citi resursi un atbalsts.

Iedzīvotāji atzina: “Mēs paši esam tie, kas veido savu apkārtni, mēs paši esam saimnieki pār savu dzīvi un varam ietekmēt tās attīstību, izsakot savu viedokli un uzklausot līdzcilvēku domas. Mēs varam daudz ko paveikt un darīt labāku Meņģeli un līdz ar to labāku Latviju! Tikai sadarbojoties rodas daudz inovatīvi risinājumi.”

Foruma gala ziņojumā tiks apkopoti forumā paustie viedokļi. Pārstāvji no visām vietējās sabiedrības grupām tiks iesaistīti noteikto prioritāšu īstenošanu. Visas aktivitātes tiks īstenotas brīvprātīgi, balstoties uz pašu iedzīvotāju interesi un iniciatīvu.

Foruma darba rezultāti šobrīd tiek apkopoti un tiks izsūtīti visām ieinteresētām pusēm, iedzīvotājiem, pagasta pārvaldei, atbalsta biedrībai “Zied Zeme” un Ogres novada lēmējinstitūcijām, līdz ar to katra foruma dalībnieka izvēle un uzstādījums kļūs par ieguldījumu Ogres novada un Meņģeles pagasta turpmākajā attīstībā.

Forums Meņģelē bija tikai pirmais pakāpiens ceļā uz tādu ciemu, kādā mēs visi gribam dzīvot. Forums ir lieliska iespēja sastapt līdzīgi domājošus cilvēkus, kas savas idejas var realizēt kopīgi!

Pasākums noritēja starpteritoriālas sadarbības projekta KOPA / projekts "Kopienu pārdomāta attīstība" ietvaros, kas paredz  stiprināt 32 lauku kopienas un aicināt tās domāt “ārpus rāmjiem”. Divu gadu garumā 32 lauku teritoriju kopienas iesaistīsies projekta KOPA / "Kopienu pārdomāta attīstība” aktivitātēs, meklējot un īstenojot praktiskus risinājumus saviem izaicinājumiem. Projekta mērķis ir sekmēt kopienu iesaisti savu vajadzību apzināšanā un risinājumu īstenošanā, sniedzot tām atbalstu un stiprinot to ilgtspējīgu izaugsmi. Projektu ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu īsteno četri partneri - biedrība “Pierīgas partnerība” (vadošais partneris), biedrība “Darīsim paši!”, biedrība “Cēsu rajona lauku partnerība”, biedrība “PPP biedrība “Zied zeme”.

Paldies Publisko un partnerattiecību biedrībai Zied Zeme un tās valdes loceklei Lindai Cīrulei!

Paldies Ogres novada pašvaldībai, kura atbalsta vietējo iniciatīvu, un Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītājai Aijai Romanovskai par aktīvu piedalīšanos Meņģeles iedzīvotāju forumā!

Paldies pasākumu moderatorei, biedrības “Projektu darbnīca kopienām” vadītājai Evijai Rudzītei.

Informāciju sagatavoja Daiga Eklone

Projekta KOPA / projekts "Kopienu pārdomāta attīstība" Meņģeles kopienas koordinatore

Tālrunis: 371 29491839, E-pasta adrese: labizjuta@gmail.com