Noslēgusies aizsargmola (straumvirzes) pie Ogres upes ietekas Daugavā izbūves darbi un objekts ir pieņemts ekspluatācijā no š.g. 8.jūlija, bet būvdarbi bija noslēgušies maijā.

Projekta realizācijas gaitā ir pabeigta Ogres upes ietekas gultnē esošās grunts sūknēšana un iestrāde, izmantojot peldošo zemessūcēju, veikta grants piebēršana, mola seguma līdzināšanas darbi (planēšana), krastu stiprināšana, drenāžas izbūve, kā arī pabeigti labiekārtošanas darbi - betona apmaļu betonēšana un bruģa ieklāšana, kā arī apgaismojuma izbūve un objekta apzaļumošana.

Jau tika informēts, ka 2017. gada 31. jūlijā tika noslēgta vienošanās starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Ogres novada pašvaldību par projekta Nr. 5.1.1.0/17/I/001 “Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu Ogres pilsētas teritorijā, veicot vecā aizsargdambja pārbūvi un jauna aizsargmola (straumvirzes) būvniecību pie Ogres upes ietekas Daugavā” īstenošanu. Projekts paredz ne tikai Ogres upes vecā aizsargdambja pārbūvi posmā no Brīvības iela 60 līdz Brīvības ielai 80, bet arī jauna aizsargmola (straumvirzes) būvniecību pie Ogres upes ietekas Daugavā.

Jauna aizsargmola būvniecība mazinās hidraulisko pretestību Ogres upes lejastecē, gultnes piesērējumu, ledus sastrēgumus, krastu nobrukumu veidošanos un ūdens līmeņa celšanās iespējas. Šī būve aizsargās Ogres upes gultni no piesērēšanas un sekmēs noteces un ledus netraucētu ievadīšanu Rīgas HES ūdenskrātuvē, samazinot ūdenskrātuves ietekmi uz Ogres upes palu noteci.

Projekta mērķis ir Ogres pilsētas pielāgošana klimata pārmaiņām, samazinot augstu plūdu risku un nodrošinot iedzīvotājiem kvalitatīvu dzīves vidi, kā arī saimnieciskās darbības konkurētspēju un turpmāko pastāvēšanu, veicot pretplūdu pasākumus.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir paredzētas 4 200 000 EUR apmērā, no kuriem 85% ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums, 3,75% valsts budžeta dotācija un 11,25% pašvaldības līdzfinansējums.

Būvdarbus veica SIA “Valkas meliorācija”, būvuzraudzību – SIA “Firma L4”, autoruzraudzību Valsts SIA “Meliorprojekts”.

logo combo