Aktuālais par Covid - 19
Aktuālā informācija par Covid-19

Ministru kabinets piektdien, 12. martā, apstiprināja vairākus uzlabojumus epidemioloģiskās drošības pasākumos, lai līdz Lieldienām mērķtiecīgi nostiprinātu pašreizējo Covid-19 saslimstības krituma tendenci.

Valdības apstiprinātais scenārijs primāri balstās attālinātā darba principos. No nākamās nedēļas epidemioloģiski drošākās pašvaldībās varēs nelielu daļu izglītības nodarbību īstenot ārpus telpām klātienē. Savukārt cilvēkiem, kuri par spīti aicinājumam neceļot, ierodas Latvijā no trešajām valstīm, būs par saviem līdzekļiem jātestējas un pozitīva testa gadījumā jāapmaksā pašizolācija viesnīcā.

Attālinātais darbs

No 16. marta klātienē strādāt drīkstēs tikai tie darbinieki, kuru darba specifikas dēļ pienākumus nav iespējams veikt attālināti un iestādes vai uzņēmuma vadītājs ir devis atļauju. Darba devēja pienākums ir noteikt tos darbiniekus, kuriem tiešām ir nepieciešams veikt pienākumus klātienē, lai nodrošinātu darba nepārtrauktību.

Izglītība

Pirmskolas izglītības iestādēs no 16. marta darbu turpinās, uzņemot tikai tos bērnus, kuru vecākiem jāstrādā klātienē, kā arī tiem, kuru darba specifikas dēļ nav iespējams attālināti vienlaikus strādāt un nodrošināt bērnu pieskatīšanu

Sabiedriskais transports

Ņemot vērā Latvijas reģionu daudzveidību un atšķirības, Ministru kabinets vienojās, ka nav iespējams visā valstī regulēt noteiktas prasības sabiedriskajam transportam un aicina katru pašvaldību izvērtēt iespējas samazināt cilvēku skaitu tajā. Piemēram, palielinot reisu skaitu, izmainot biļešu atlaižu sistēmu, veicinot alternatīvu transportlīdzekļu izmantošanu.

Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 461,9* (pirms nedēļas – 496,9). Tikmēr Eiropas Savienības (ES) vidējais rādītājs pieaudzis līdz 328,9** (nedēļu iepriekš – 311,6). Latvija saslimstības ziņā ieņem 11. vietu starp visām ES valstīm.
Pielikumā informācija par aktuālajiem drošības pasākumiem.

Pievienotie faili