Satiksme, ceļi
Aktuālie infrastruktūras sakārtošanas darbi novadā

Šī gada marta beigās tika uzsākti Ogresgala pagasta pārvaldes piebraucamā ceļa un stāvlaukuma segumu atjaunošanas darbi, ko atbilstoši noslēgtajiem līgumiem attiecīgi veic SIA “MT Sēta” un SIA ”Imberteh”. Pašlaik ir izbūvētas komunikācijas, veikta bortakmeņu uzstādīšana, seguma konstruktīvo kārtu izbūve. Līdz šī gada maija beigām darbi būs pabeigti. Jāatzīmē, ka paralēli Lauku atbalsta dienesta un biedrības “Zied Zeme” atbalstītā projekta “Ogresgala Tautas nama laukuma labiekārtošana” ietvaros tiek veikta arī brīvdabas skatuves būvniecība un gājēju taciņu izveide, kas savienos Tautas namu ar brīvdabas skatuvi. Izbūvējot objektu, Ogresgala pagasts iegūs vēl vienu sakārtotu objektu, kā arī tādā veidā tiks nodrošināta iedzīvotāju un dalībnieku pieejamība kultūras un veselības veicināšanas pasākumiem.

Noslēgumam tuvojas Suntažu pagasta autoceļa A1 pārbūves (I kārta) būvdarbi, kuru ietvaros veikta brauktuves platuma paplašināšana, izbūvēti transporta izmainīšanās laukumi un nobrauktuves, atjaunotas ceļa konstrukciju, kā arī sakārtotas autoceļa ūdens novades sistēmas. Pagājušonedēļ Ogres novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar SIA „Baustelle” par Suntažu pagasta autoceļa A1 izbūves II kārtas īstenošanu, kuras ietvaros tiks veikta seguma divkāršā virsmas apstrāde (šķembas ar bitumena emulsiju). Paredzētā līguma summa ir 42 237,15 eiro bez PVN. Darbi tiks uzsākti, iestājoties atbilstošiem laikapstākļiem. Paredzētais darbu izpildes termiņš ir 2020.gada 15. augusts. Jāatzīmē, ka pēc tehnoloģiskā pārtraukuma maija sākumā atsāksies darbi arī objektā "Grants seguma ceļa Ogresgala pagastā, V967 posmā Kauliņi – Pīlādži (I un II kārta) pārbūve". Abi objekti tiek būvēti Lauku attīstības stratēģija 2014.-2020.gadam atbalsta pasākuma "Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos" ietvaros. Atbilstoši 2019.gada 4. martā noslēgtajam līgumam darbus šajos objektos veic piegādātāju apvienība CBF SIA “Binders” un SIA “Baustelle”. Saskaņā ar līgumu objekta "Grants seguma ceļa Ogresgala pagastā, V967 posmā Kauliņi – Pīlādži (I un II kārta) pārbūve” būvdarbi paredzēti piecu mēnešu un objekta “Suntažu pagasta autoceļa A1 pārbūve (I kārta)” četru mēnešu laikā no darbu uzsākšanas, neieskaitot tehnoloģisko pārtraukumu. Objekti jānodod ekspluatācijā viena mēneša laikā no būvdarbu pabeigšanas.

Zemes darbi pabeigti gājēju ceļa posmā no Krasta ielas promenādes līdz Brīvības ielai 60, Ogrē izbūvei. Arī šajā objektā seguma atjaunošanas darbi tiks turpināti iestājoties atbilstošiem laikapstākļiem.

Šogad tiks veikta arī gājēju ietves no dzelzceļa stacijas "Pārogre" līdz Pārogres gatvei pārbūve. Pagājušajā gadā tika izstrādāts būvprojekts un iesniegts saskaņošanai VAS “Latvijas dzelzceļš”, jo šis posms ir VAS “Latvijas dzelzceļš” īpašums. Tiklīdz projekts būs apstiprināts, tiks izsludināts iepirkums par būvdarbu veikšanu.

Izstrādes stadijā ir projekts par satiksmes regulēšanu ar luksoforu palīdzību Zilokalnu un Vidus prospekta krustojumā, lai iedzīvotāji varētu droši nokļūt aktīvās atpūtas un rotaļu laukumā Vidus prospektā 25.

Pašlaik ceļu uzturētāji vairākos ielu posmos veic grants piebēršanas darbus, kā arī tiek apkopota informācija par ielām, kurās nepieciešams veikt atputekļošanas darbus.

Pievienotās saites