Veselības veicināšana
Aktualitātes Ogres rajona slimnīcā

Slimnīcā drīkst ieiet tikai ar sejas maskām

D. Širovs norādīja, ka šobrīd Ogres rajona slimnīcā nav konstatēts neviens Covid-19 saslimšanas gadījums. Slimnīcā ir ieviesta dzeltenā aizsardzības pakāpe - darbinieki strādā ar attiecīgo aprīkojumu, no valsts ir piešķirti aizsargrespiratori un vienreizējās lietošanas halāti, kā arī slimnīca ir iepirkusi daudzkārt izmantojamos halātus, ko var sterilizēt un izmantot atkārtoti.

Ogres rajona slimnīcā no šodienas, 8. oktobra, ir piesaistīts darbinieks, kas uzrauga, vai apmeklētāji ievēro valdības noteiktos ierobežojumus un izmanto sejas maskas. Ja apmeklētajam nav līdzi sejas maska, to var nopirkt automātā vai aptiekā; neatliekamās medicīniskās palīdzības nepieciešamības gadījumā slimnīca piešķir daudzkārt lietojamās sejas maskas, kas pēc tam tiek sterilizētas. D.Širovs atzīmēja, ka šāda prasība ieviesta, lai aizsargātu citus pacientus un medicīnas personālu.

Stingrāki karantīnas pasākumi ir noteikti Ogres pansionātā - apmeklētāji tajā vairs netiek ielaisti, bet viņiem iespējams nodot sūtījumus. Regulāri tiek sekots līdzi darbinieku veselības stāvoklim, kā arī izveidots ēdināšanas personāla rezerves sastāvs.

Turpinās dienesta dzīvokļu izbūve bijušajā poliklīnikas ēkā

Rūpējoties par medicīnas personāla piesaisti un plašāka pakalpojumu klāsta nodrošināšanu iedzīvotājiem, kādreizējā Ogres poliklīnikas ēkā, Miera ielā 2, tiek turpināti dienesta viesnīcas izbūves darbi. Tajā tiek paredzēti 28 dzīvokļi Ogres rajona slimnīcas un Ogres pansionāta darbiniekiem. Savukārt ēkas pagrabstāvā plānots iekārtot medicīnas arhīvu, kam Ogres slimnīcas telpās jau kļuvis par šauru. Ēkas pārbūves darbi rit atbilstoši laika grafikam, nākamā gada pavasarī tos plānots pabeigt.

Turpinās arī Ogres pansionāta siltināšanas darbi, taču diemžēl darbi ir iekavējušies, šobrīd kopā ar būvnieku tiek meklēti situācijas risinājumi.

D. Širovs atzinīgi novērtēja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa un viņa vietnieka Ginta Sīviņa interesi par Ogres rajona slimnīcas darbību, atzīmējot, ka pašvaldībai ar slimnīcu jau ilgstoši ir izveidojusies laba sadarbība, kā rezultātā ieguvēji ir arī novada iedzīvotāji un slimnīcas pacienti. Savukārt E. Helmanis pozitīvi vērtē ārstu mājas izveidi Ogres pilsētā, kas ir viens no priekšnosacījumiem labu un profesionālu ārstu piesaistīšanai, turklāt tādejādi tiks sakārtota arī pilsētas teritorija. E. Helmanis un D. Širovs arī aicināja visus rūpēties par savu un apkārtējo veselību, ievērot distanci un izmantot sejas maskas.