Projekta dalībnieki

Ogres novada pašvaldība 2013.gada augustā parakstīja līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru par Comenius Reģionālās partnerības projekta „Outdoor learning 4 All ” („Āra apmācības visiem”) īstenošanu.

Projektā iesaistīti partneri no Latvijas: Ogres novada pašvaldība, Jaunogres vidusskola, Ogresgala pamatskola, Madlienas vidusskola, Suntažu vidusskola un Bērnu Vides skola, un partneri no Lielbritānijas: Soutendas pašvaldība, Praktisko apmācību padome, Soutendas izglītības fonds, Barona Korta skola, Hinguar skola, Dabas skolu federācija.

Projekta ietvaros paredzēts aplūkot dažādas mācību metodes un pieeju mācību procesa organizēšanai un dažādošanai, izpētīt apkārtējo vidi, kultūrvēsturiskā mantojuma vietas un pilsētas rajonus, lai mācību procesā izmantotu to vidi, kurā dzīvojam. Pieredzes apmaiņa tiks veikta, savstarpēji sadarbojoties ar vietējiem partneriem, gan arī ar starptautiskajiem partneriem. Kopā tiks īstenotas vismaz 24 mobilitātes no Latvijas partnera puses un 24 mobilitātes no Lielbritānijas partnera puses. Katrai skolai ir iegādāti arī planšetdatori, ko izmantot mācību procesu dažādošanai.

Projekta dalībnieki

Līdz šim Latvijas partneri ir organizējuši pieredzes apmaiņas seminārus skolotājiem, apmeklējuši Rīgas Dabaszinību skolu, kurā vērtējuši un iepazinušies ar mācību tur piedāvātajām vides izglītības programmām, apskatījuši arī interaktīvo siltumnīcu un zinātnes rotaļlaukumu, kas tiek izmantoti apmācību procesā. Ir apmeklēts bērnu zinātnes centru „Tehnoannas pagrabi” un zinātkāres centrs „Zili brīnumi”, kur centra idejas autors Aldis Kalniņš dalījās ar savu redzējumu par bērnu un jauniešu izziņas intereses rosināšanu un prasmju attīstību.

Ir notikušas divas Latvijas partneru apmācības par informāciju tehnoloģiju sniegtajām iespējām vides nodarbību satura veidošanā, kā arī apgūti praktiski piemēri āra nodarbību organizēšanā un  vadīšanā.

Jau martā Latvijas partneri ar pārstāvjiem no Jaunogres vidusskolas, Ogresgala pamatskolas, Madlienas vidusskolas, Suntažu vidusskolas, Bērnu vides skolas un Ogres novada pašvaldības, tajā skaitā domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, Izglītības un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte un Attīstības nodaļas projektu vadītāja Ilze Staģīte, dosies uz Lielbritāniju, lai tiktos ar projekta partneriem un veicinātu savstarpējo sadarbību starp izglītības iestādēm un organizācijām, dalītos pieredzē par mācību procesu dažādošanu un apmācībām ārā, savukārt Lielbritānijas partneru vizīte Latvijā plānota šī gada jūnijā.

Šobrīd tiek izstrādāta arī projekta mājas lapa. Kā viens no projekta rezultātiem tiks izveidots arī informatīvs materiāls ar noderīgiem padomiem un piemēriem par āra apmācībām.

Comenius Reģionālās partnerības projekta kopējās izmaksas: 105 560 EUR, Ogres novada pašvaldības (Latvijas) projekta budžets ir 40 420 EUR, no tiem: 35 115 EUR Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas finansējums un 5 305 EUR Ogres novada pašvaldības finansējums. Plānotās mobilitātes tiek 100 % apmaksātas no Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas.

Valsts Izglītības attīstības aģentūras un Mūžizglītības programmas logo