Suntažu pagasts Pagasti
Apstiprināti jauni PA “Rosme” pakalpojumu  tarifi

Saskaņā ar Publisko aģentūru likuma 17. panta ceturto daļu pašvaldības aģentūras sniegtos pakalpojumus nosaka un to cenrādi apstiprina ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem, tāpēc domes sēdē attiecīgi tika pieņemti saistošie noteikumi “Ogres novada pašvaldības aģentūras “Rosme” maksas pakalpojumu cenrādis”.

Jāpiebilst, ka saistošie noteikumi nestājas spēkā uzreiz pēc domes lēmuma pieņemšanas, bet gan tiek nosūtīti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) atzinuma sniegšanai.

PA “Rosme”, kas komunālos pakalpojumus nodrošina Suntažu pagastā, iesniedzot izskatīšanai domē maksas pakalpojumu cenrādi, jaunu tarifu nepieciešamību pamato ar to, ka pēdējie tarifu aprēķini bija veikti pirms 2007. gada, un šajā laika posmā ir mainījušās pastāvīgās un mainīgās izmaksas, piemēram, iekārtu apkalpošana, elektrības cenas, degviela, darba samaksa un citas.

Vēl viens iemesls tarifu izmaiņām ir ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu vērienīgu projektu īstenošana 2012. gadā un 2014. gadā – “Ūdenssaimniecības attīstība Ogres novada Suntažu pagasta Suntažu ciemā” (kopējās izmaksas 485 200,03 eiro) un “Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība Ogres novada Suntažu pagasta Suntažu ciemā II kārta” (kopējās izmaksas 305 131,54 eiro). Ar šo projektu realizāciju saistītajos līgumos ir noteikts, kādam ir jābūt tarifam par piegādāto dzeramo ūdeni un notekūdeņu savākšanu un attīrīšanu.

PA “Rosme” direktora pienākumu izpildītāja Rita Grāvīte informē, ka aģentūra ir īstenojusi vairākus projektus gan notekūdeņu attīrīšanā (“Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu un kanalizācijas trases pārbūve Upespils ciemā”, “Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu un kanalizācijas trases pārbūve Suntažu pagastā, Ķieģeļcepļa ciemā”, “Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu un kanalizācijas trases pārbūve Suntažu pagastā, Juglas ciemā”), gan veikusi ieguldījumus daudzos īres dzīvokļos, veicot kapitālos, jumtu, noteku, krāšņu un kosmētiskos remontus, kā arī logu maiņu vairākās ēkās.

28. augustā Suntažu Tautas namā notika informatīvā sanāksme, lai informētu Suntažu pagasta iedzīvotājus par plānotajām izmaiņām aģentūras “Rosme” sniegto pakalpojumu tarifos. Iedzīvotāji tika informēti par aģentūras sniegto pakalpojumu tarifu aprēķinu, Ogres novada pašvaldības finanšu ieguldījumiem infrastruktūru attīstībā un īres dzīvokļos, aģentūras ienākumu un izdevumu struktūru, jaunajiem pakalpojumiem (traktors ar sniega lāpstu, rēķinu nosūtīšana pa pastu) un citiem jautājumiem.

Ņemot vērā, ka ir īstenots ūdenssaimniecības projekts Suntažos, jaunais tarifu projekts paredz, ka dzeramā ūdens piegādes tarifs Suntažu pagasta Suntažu ciema teritorijā būs 0,77 EUR/m3 bez PVN (līdz šim 0,64 EUR/m3 bez PVN), savukārt Suntažu pagasta pārējā teritorijā netiek veikta ūdens atdzelžošana, tāpēc tarifs būs 0,74 EUR/m3 (līdz šim 0,61 EUR/m3 bez PVN). Atbilstoši jaunajam tarifu projektam notekūdeņu novadīšana un attīrīšanas tarifs Suntažu pagasta teritorijā būs 1,94 EUR/m3 bez PVN(esošais 1,14 EUR/m3 bez PVN).

Dzīvojamās telpas īres maksas mainīsies atkarībā no tā, vai dzīvoklī ir nodrošinātas ērtības. Līdz šim visiem dzīvokļiem bija vienots tarifs 0,41 EUR/m2 (bez PVN), taču saskaņā ar jauno tarifu projektu dzīvokļu ar visām ērtībām tarifs būs 0,78 EUR/m2 (bez PVN), dzīvokļu ar daļējām ērtībām – 0,77 EUR/m2 (bez PVN), bez ērtībām – 0,76 EUR/m2 (bez PVN), bet sociālā rakstura dzīvokļiem – 0,74 EUR/m2 (bez PVN).

Maksa par traktora ar kausu izmantošanu paliks nemainīga – 22,84 EUR stundā (bez PVN), savukārt maksa par traktora ar asenizācijas mucu izmantošanu būs 25,18 EUR stundā bez PVN (esošā maksa ir 23,88 EUR stundā bez PVN), kā arī tiks nodrošināts jauns pakalpojums – traktors ar sniega lāpstu, maksa par tā izmantošanu – 30,25 EUR stundā (bez PVN). Vēl viens papildu pakalpojums būs arī rēķinu sūtīšana pa pastu 0,83 EUR (bez PVN).

Domes sēdē pieņemtie saistošie noteikumi VARAM atzinuma sniegšanai un varēs stāties tikai pēc VARAM pozitīva atzinuma saņemšanas.

Plānots, ka jaunie sniegto pakalpojumu tarifi stāsies spēkā ar 2020. gada 1. janvāri.