Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktora vietnieki 10.2023. kolāža

Šodien, 26. oktobrī, Ogres novada pašvaldības domes sēdē pieņemts lēmums par Ogres Vēstures un mākslas muzeja (OVMM) vadītāja vietnieku attīstības un plānošanas darbā iecelt Elīnu Cērpu un vadītāja vietnieku zinātniskajā darbā iecelt Ritvaru Jansonu.

Elīna Cērpa pēc profesijas ir dokumentālā teātra režisore, maģistra grādu ieguvusi Amsterdamas Mākslas augstskolā un savu radošo darbību līdz šim praktizējusi gan Latvijā, gan citur Eiropā. Izpēte, darbs ar arhīva un muzeja materiāliem, arhīva sastādīšana, kopsakarību apzināšana ir bijis padziļināts viņas radošā darba interešu loks. Viņa ir pārliecināta, ka profesionālā pieredze un personīgā interese spēs sniegt būtisku atbalstu OVMM. E. Cērpa uzskata, ka pēdējo gadu laikā ir mainījusies sabiedrība, vide, vēsturiskā gaita un tādejādi arī mākslas pasaule – klasiskie mākslas un vēsturisko objektu prezentāciju formāti pakāpeniski zaudē savu aktualitāti. Viņai tas ir sava veida izaicinājums piedalīties muzeja veidošanā, lai vēsture un māksla var kļūt mūsdienīga, dzīva un interaktīva.

Ritvars Jansons ir ieguvis vēstures doktora zinātnisko grādu Latvijas vesturē, sociālo zinātņu maģistra grādu politikas zinātnē, kā arī vēsturnieka un vēstures pasniedzēja izglītību. Zināšanas par pašvaldības darbu ieguvis, būdams Rīgas domes deputāts, un kā Saeimas deputātam strādājot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā. Savukārt zināšanas par muzeja zinātniski pētniecisko darbu iegūtas, strādājot gan Tukuma muzejā, gan Latvijas Okupācijas muzeja direktora vietnieka, ekspozīcijas kuratora amatā. R. Jansons uzskata, ka OVMM ir nozīmīga vieta novadā ne tikai kā muzejam, bet arī izglītojošai un kultūru attīstošai institūcijai. Lai to nodrošinātu, svarīgi ir veikt visa Ogres novada vēstures un kultūrvēsturiskā mantojuma izpēti, mantojuma vērtību saglabāšanu, mērķtiecīgu krājuma papildināšanu, jo jebkura muzeja krājums ir tā bagātība, uz kuras pamata veidot izstādes un veikt izglītojošo darbu. Viņš OVMM nākotnē redz kā modernu, izaugsmē vērstu muzeju, kas būtu ne tikai novada iedzīvotāju iecienīts, bet arī viens no labākajiem Latvijas pašvaldību muzejiem.

E. Cērpa un R. Jansons savu darbu uzsāks ar šī gada 1. novembri.