TOms Kalderovskis

Ogres novada pašvaldībā ir saņemti ogrēnieša Toma Kalderauska iesniegumi ar lūgumu  izskatīt iespēju atbalstīt dziesmas “When It All Falls” izdošanu un dalību Latvijas televīzijas konkursā “Supernova 2023”.

T. Kalderauskis ir dziedātājs un atpazīstamību guvis pēc veiksmīgas sadarbības ar tādiem māksliniekiem un producentiem kā Gints Stankevičs (“We Won’t Back Down”, “Vietu nav”, “Ja ļausi”), Roberts Pētersons (“Misery”), Roberts Memmēns (“Be My Truth”), Rūta Dūduma-Ķirse (“PLŪDI”), Kaspars Ansons (“Naked Smile”) un Jaunā mūziķu apvienība (“Div’ dūjiņas gaisā skrēja”). T. Kalderauskis ir iedziedājis tituldziesmu Latvijas televīzijas seriālam “Paliec negatīvs” un piedalījies arī dažādos projektos, kā, piemēram, “Supernova 2017”, “Muzikālā Banka 2018”, “Supernova 2020”, kā arī piedalījies muzikālajās izrādēs – “Sapnis” (2019), “RENT” (2020/2021), “Kaupēn, mans mīļais” (2020/2021/2022), “Agrā Rūsa” (2023) u.c. Šobrīd T. Kalderauskis sadarbībā ar “Izklaides Producentu grupu 7” aktīvi gatavojas mūzikla “Agrā Rūsa” jauniestudējumam, kas būs redzams jau šī gada februārī.

2022. gada nogalē sadarbībā ar dziedātājiem Juliannu Tīrumu un Robertu Memmēnu ir tapusi dziesma “When It All Falls”, ar kuru T. Kalderauskis pieteicis dalību Latvijas televīzijas konkursā “Supernova 2023”. Minētajai dziesmai jau ir ierakstīta demo versija, bet dziesmas gala ieraksts dotu plašāku publikas piesaisti un atpazīstamību. Pateicībā par atbalstu T.Kalderauskis ir gatavs sniegt muzikālu pavadījumu kādā pašvaldības rīkotā pasākumā, kā arī izteikt pateicības vārdus pašvaldībai pie visām dziesmas publikācijām sociālajos medijos.

Pašvaldību likumā kā viena no pašvaldības autonomajām funkcijām noteikta sniegt iedzīvotājiem daudzveidīgu kultūras piedāvājumu un iespēju piedalīties kultūras dzīvē, sekmēt pašvaldības teritorijā esošā kultūras mantojuma saglabāšanu un sniegt atbalstu kultūras norisēm. Tāpat šis likums nosaka, ka pašvaldība savas administratīvās teritorijas iedzīvotāju interesēs var brīvprātīgi īstenot iniciatīvas ikvienā jautājumā, ja tās nav citu institūciju kompetencē un šādu darbību neierobežo citi likumi.

Ogres novada pašvaldības dome 27. janvārī nolēma piešķirt līdzfinansējumu 1000 eiro apmērā T. Kalderauskim dziesmas “When It All Falls” izdošanai un dalībai Latvijas televīzijas konkursā “Supernova 2023”, šo finansējumu paredzot pašvaldības budžeta 2023. gadam sadaļā “Kultūras aktivitātes”.

Domes sēdē balsojumā par sagatavoto lēmumprojektu atturējās deputāts Jānis Lūsis, norādot, ka šādu lēmumu pieņemšanai pašvaldībai ir jāizstrādā kritēriji, pēc kuriem deputāti var izvērtēt, vai pašvaldības atbalstu piešķirt. Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzsvēra, ka kultūras jomā, tāpat kā sporta jomā, lai tā attīstītos, pašvaldības atbalsts ir nepieciešams, un pašvaldība, sniedzot finansiālu atbalstu jaunajiem māksliniekiem, dod viņiem iespēju turpināt radīt, piedalīties konkursos, sasniegt jaunas virsotnes un reizē arī popularizēt Ogres novada vārdu. Priekšsēdētājs ieteica kolēģiem šāda lēmuma pieņemšanas laikā vērtēt konkrētā mākslinieka līdzšinējo darbību, mērķtiecību, ģimenes stāvokli. Pieredzē par savulaik Ogres novada pašvaldības sniegtā finansiālā atbalsta nozīmi savā dzīvē dalījās arī deputāts Atvars Lakstīgala, kurš atminējās laiku, kad viņš mācījās mūzikas vidusskolā Rīgā un viņam radās iespēja doties uz Eiropas labāko pūtēju konkursu Polijā. Dalībai un ceļa izdevumiem bija nepieciešami 100 lati, kuri tolaik viņa vecākiem nebija. A.Lakstīgala vērsās pašvaldībā, un dome viņam piešķīra 50 latus. “Konkursā 130 dalībnieku konkurencē es ieguvu 1.vietu un jaunu mūzikas instrumentu. Šī augstā starptautiskā atzinība man deva pirmo lielo iedvesmu turpināt, iedeva spārnus un pārliecību, ka es varu,” atzina A.Lakstīgala.