Sanatorijas ēka

Ogres novada pašvaldība kopā ar Jēkabpils pilsētas un Kokneses novada pašvaldību piedalās Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēta projekta “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā” īstenošanā.

Projekta ietvaros jaunu saturu un atjaunotas aprises iegūs trīs spilgti kultūras pieminekļi Daugavas krastos – Krustpils pils, Kokneses pilsdrupas un bijusī sanatorija “Ogre”.

Pagājušajā nedēļā (6. aprīlī)  Jēkabpils pilsētas pašvaldība kā šī projekta pieteikuma iesniedzējs  parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par minētā projekta īstenošanu. Sadarbības partneri projektā ir Kokneses novada pašvaldība  un Ogres novada pašvaldība.

Jēkabpilī tiks sakārtota Krustpils pils, atbilstoši vēsturiskajām liecībām atjaunots tiks arī pils dārzs un strūklaka.

Kokneses viduslaiku pilsdrupās paredzēts nostiprināt vairākas sienas, kas pašlaik laikapstākļu un laika zoba radītās erozijas ietekmē ir avārijas stāvoklī un nav drošas apmeklētājiem.

Bijušajā sanatorijā “Ogre” Gaismas prospektā 2/6, Ogrē, ko novada pašvaldība ir pārņēmusi savā īpašumā, paredzēts rekonstruēt valsts nozīmes mākslas pieminekli – A. Cīruļa sienu gleznojumus – un atjaunot ēkas jumtu. 2018. gadā projekta īstenošanai ieplānoti  292 700 EUR, no tiem 246 500 EUR ir ERAF līdzfinansējums un 46 200 EUR – pašvaldības budžeta līdzekļi.

Projekts “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā” ir viens no kopumā 10 kultūras un dabas mantojuma saglabāšanai un attīstībai veltītiem projektiem, kuri pēc Kultūras ministrijas organizētas projektu ideju priekšatlases ir saņēmuši iespēju pieteikties ERAF līdzfinansējam.

Projekts tiks īstenots Kultūras ministrijas pārziņā esošā ERAF līdzfinansētā 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros. Kopējās projekta izmaksas ir 3 411 909,06 eiro, t.sk. ERAF finansējums – 1 392 352,96 eiro, savukārt nacionālais publiskais finansējums 372 352,93 eiro (t.sk. valsts budžeta dotācija pašvaldībām 66 176,44 eiro un pašvaldību finansējums 198 529,46 eiro).

NAP un ERAF logo