Atjauno kultūras pieminekļus Daugavas krastos, Ogrē, Jēkabpilī un Koknesē

Vairāk kā gadu atpakaļ 2018. gada 6. aprīlī  Jēkabpils pilsētas pašvaldība kā šī projekta pieteikuma iesniedzējs un vadošais partneris parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par minētā projekta īstenošanu.

Projekta "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā" mērķis ir saglabāt, aizsargāt un attīstīt Daugavas krasta pašvaldību nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu – Krustpils pili, Kokneses viduslaiku pilsdrupas un sanatoriju “Ogre”, attīstot esošās funkcijas, piedāvāt jaunradītus pakalpojumus kultūras un dabas mantojuma objektos.

Projekts “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā” ir viens no kopumā 10 kultūras un dabas mantojuma saglabāšanai un attīstībai veltītiem projektiem, kuri pēc Kultūras ministrijas organizētas projektu ideju priekšatlases ir saņēmuši iespēju pieteikties ERAF līdzfinansējam.

Projekta īstenošana tiek veikta un katram partnerim tā ir savā gatavības līmenī. Projekta vadošais partneris – Jēkabpils pilsētas pašvaldība veic darbus Krustpils pilī un darbi paveikti vairāk kā 50% apmērā, notiek būvniecības darbi pagalma labiekārtošanai un strūklakas izveidei, kā arī ekspozīciju iekārtošana. Otram partnerim Kokneses novada pašvaldībai ir pabeigta Kokneses pilsdrupu konservācija un saglabāšana, pašlaik notiek darbs pie ekspozīcijas izveides („moku kambara” Kokneses pilsdrupās), kuru drīzumā plāno pabeigt. Visbeidzot Ogres novada pašvaldībai ir 19.03.2019. noslēgts būvdarbu līgums ar SIA „RERE Meistari”, kuri veic jumta un cokola atjaunošanas darbus bijušajā sanatorijā “Ogre” veic jumta, cokola un valsts nozīmes kultūras pieminekļa A.Cīruļa sienu gleznojumu atjaunošanu, darbu pabeigšana ir plānota 2020.gada februārī.

Projekts tiek īstenots Kultūras ministrijas pārziņā esošā ERAF līdzfinansētā 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros. Kopējās projekta izmaksas ir 4 198 599,66 eiro, t.sk. ERAF finansējums – 1 392 352,96 eiro, savukārt nacionālais publiskais finansējums 372 352,93 eiro (t.sk. valsts budžeta dotācija pašvaldībām 66 176,44 eiro un pašvaldību finansējums 198 529,46 eiro) un cits publiskais finansējums 107 647,03 eiro.