Atklāta sociālo pakalpojumu ēka Ogrē

Projekta logo

18. augustā Ogres pilsētas svētku laikā tika atklāta Sociālo pakalpojumu ēka (Suntažu ielā 2, Ogrē) - viens no nozīmīgākajiem infrastruktūras objektiem novadā, kas izveidots deinstucionalizācijas  projekta ietvaros.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis svētku uzrunā uzsvēra, ka sociālo pakalpojumu ēku komplekss uzlabos daudzu cilvēku dzīves kvalitāti: “Mūsu sabiedrība ir diezgan neiecietīga. Šis projekts ir būtisks arī cilvēku izglītošanai un iekļaujošas sabiedrības veicināšanai. Kopēji darbi un mērķi vieno cilvēkus.” E.Helmanis pateicās arī bijušajai Latvijas Republikas labklājības ministrei Ramonai Petravičai par atbalstu projekta īstenošanā.

Ar šīs ēkas atklāšanu visus sveica arī sociālo lietu komitejas priekšsēdētāja Dace Kļaviņa un pateicās visiem, kas piedalījušies un atbalstījuši šī objekta tapšanā: “Grupu dzīvokļi sniegs iespēju klientiem doties patstāvīgā dzīvē ar mūsu atbalstu, ko citā gadījumā viņi nespētu. Mēs dodam šiem cilvēkiem iespēju būt pašiem, brīvību, atbilstošu dzīves kvalitāti. Mums priekšā liels uzdevums – piepildīt šo jauno objektu ar kvalitatīvu saturu. Es ticu, ka kopā mums visiem tas izdosies!”

Svētkos visus sveica Ogres novada Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa: “Šī nav tikai infrastruktūra. Šis ir piemineklis mūsu cilvēkiem. Paldies visiem, kas iesaistījās brīdī, kad liela sabiedrības daļa bija pret šo projektu. Cilvēkam ir dots tikai viens spārns, tāpēc viņš nevar lidot. Tomēr sadodoties rokās, mēs varam lidot un kopā paveikt lielus darbus, mainot sabiedrību un tās nostāju pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.”

Sociālo pakalpojumu ēkas simbolisko lentu svinīgi pārgrieza domes priekšsēdētājs E. Helmanis, S.Ozoliņa un D. Kļaviņa.

Būvdarbi Suntažu ielā 2, Ogrē, tika veikti divās kārtās – 1. kārtas ietvaros veikta esošās ēkas pārbūve - telpu pārbūve un labiekārtošana, fasādes un cokola siltināšana, logu un durvju nomaiņa, jumta nomaiņa, elektrības, apkures un ventilācijas sistēmu izbūve, kā arī kanalizācijas un ūdensapgādes pārbūve, teritorijas labiekārtošana un atbilstošas infrastruktūras izbūve. Savukārt 2. kārta attiecas uz jaunbūves būvniecību -  pamatu, karkasa jumta izbūve, telpu labiekārtošana, jaunu komunikāciju izbūve, kā arī teritorijas labiekārtošana, infrastruktūras izbūve.

Īstenojot projektu, tika izveidota grupu dzīvokļa pakalpojuma (ar diennakts personāla atbalstu) infrastruktūra un “atelpas brīža” pakalpojuma infrastruktūra personām ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī sociālās rehabilitācijas pakalpojuma un dienas aprūpes centra pakalpojuma infrastruktūra bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Būvdarbus veica Personu apvienība “RTS”. Būvobjektā autoruzraugs ir SIA “REM PRO” un būvuzraugs SIA “Latvijas būvuzraugs”.

Informācijai

Eiropas Reģionālās attīstības fonda 9.3.1. specifiskā atbalsta mērķa 9.3.1.1. pasākuma “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai” ietvaros 2019. gada 1. novembrī Centrālā finanšu un līgumu aģentūra un Ogres novada pašvaldība ir noslēgušas vienošanos par projekta “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Ogres novadā” īstenošanu. Projekta mērķis ir sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide un attīstība Ogres novada pašvaldībā. Projekta ietvaros ir piegādāts un uzstādīts aprīkojums un iekārtas, kā arī mēbeles specializētajām (rokdarbu, sveču/ziepju, keramikas un kokapstrādes) darbnīcām Dienas centrā Upes prospektā 16, Ogrē, kā arī labiekārtots Dienas centrs pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem.