Madlienas tirgus laukuma atklāšana 16.06.2023

16. jūnijā tika atklāts atjaunotais Madlienas tirgus laukums, kas pēc labiekārtošanas darbu veikšanas ir kļuvis daudz sakārtotāks, kā arī tirgotājiem un apmeklētājiem pieejamāks.

Atklājot tirgus laukumu, klātesošos sveica Madlienas pagasta pārvaldes vadītāja p.i. Valdis Ancāns: “Tirgošanās pie Madlienas Kultūras nama jau notiek vairāk nekā desmit gadus. Šeit iepērkas ne tikai vietējie, bet arī citu pagastu iedzīvotāji, jo zina, ka šeit ir tik labs tirgus, kā nekur citur. Prieks, ka tirgus laukums kļuvis skaistāks, sakārtotāks un mūsdienīgāks.”

Par vēl vienu sakoptu vietu novada pagasta teritorijā gandarījumu pauda arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. “Mūsu prioritāte ir pagasti un cilvēki, kas tajos dzīvo. Caur Madlienu iet asfaltēts ceļš, būs arī cietā seguma ceļš uz Aderkašiem. Ļoti ceram, ka tie, kas aizbraukuši no savām mājām, atgriezīsies pagastos, jo tajos vide kļūst arvien sakoptāka,” vēlot veiksmīgu tirgošanos, sacīja E. Helmanis.

Tirgus apmeklētājus ar lustīgām tautas dziesmām sveica arī folkloras kopa “Artava”.

Madlienas Kultūras nama vadītāja Elīna Ratmeistere stāsta, ka tirgošanās pie Madlienas Kultūras nama notiek katru piektdienu. Tirgus vienmēr ir apmeklēts, ir arī pastāvīgie tirgotāji un pircēji. Viņa pauda prieku, ka beidzot laukums ir sakārtots, uzstādītas arī tirgus nojumes.

Madlienas tirgus laukuma labiekārtošanas darbu laikā tika veikta laukuma asfalta seguma atjaunošana, gājēju un tirdzniecības zonā izveidots betona bruģakmens klājums. Teritorijā izveidotas autonovietnes 22 automobiļiem, t.sk. 2 autostāvvietas personām ar īpašām vajadzībām, uzstādīta ar nojumi segta velonovietne 12 velosipēdiem. Tirdzniecībai izvietoti 5 rūpnieciski izgatavoti zaļā tirgus kioski. Izveidota arī slita zirgu piesiešanai, nodrošinot iespēju tirgu apmeklēt un produkciju piegādāt ar pajūgiem. Netālu no iebrauktuves no autoceļa izveidota autobusa stāvvieta. Tirgus apmeklētāju ērtībai laukumā izvietoti vairāki soliņi un mazgabarīta atkritumu tvertnes. Pie gājēju celiņa blakus atpūtas zonai atrodas informatīvais stends.

Darbu veica SIA “ASFALTBŪVE” .

Projekts “Madlienas tirgus laukuma izveide” tika īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai” apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu un Ogres novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Logo ansamblis: Nacionālā attīstības plāna 2020 logo, Eiropas Savienības karogs, Leader logo un Zied zeme logo