LIAA Ogres biznesa inkubators
Atklāts LIAA Ogres Biznesa inkubators

Vakar, 17. janvārī,Ogrē, Akmeņu ielā 47 ar svinīgu pasākumu tika atklāts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Ogres biznesa inkubators, kurš ir viens no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos.

Svinīgo daļu atklāja LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova, kura sveica klātesošos ar ilgi gaidītā inkubatora Ogrē tapšanu. Viņa atzina, ka vēlētos, lai šis inkubators Ogres apriņķa uzņēmējiem kalpotu par kopīgu tikšanās un koprades vietu.

Klātesošos uzrunāja arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, kurš sacīja: “Šodien pirmajā konsultatīvās komisijas sēdē jau tika izskatīti pirmie uzņēmēju pieteikumi uzņemšanai Ogres biznesa inkubatorā. Redzot idejas, kuras uzņēmēji gatavi realizēt, sapratu, ka ar šī inkubatora palīdzību daudzi uzņēmēji pavirzīsies soli uz priekšu. ”

Atklāšanas pasākumā jaunos uzņēmējus un viesus uzrunāja arī LIAA Ogres biznesa inkubatora vadītāja Ilze Linkuma. Savukārt labus vārdus Ogres biznesa inkubatoram un tā vadītājai veltīja un veiksmīgu darbību vēlēja Ogres novada uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs Didzis Mizis un biedrības valde, Ikšķiles novada pašvaldības priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, finanšu institūcijas ALTUM valdes loceklis Juris Vaskāns, Rīgas plānošanas reģiona Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centra vadītāja Dace Grīnberga. Sveicieni tika saņemti arī no Pašvaldību savienības, Privātās un publiskās partnerības biedrības “Zied zeme” un Ropažu novada pašvaldības.

Ogres biznesa inkubatorā būs iespēja novada uzņēmējiem un uzņēmējdarbības uzsācējiem saņemt atbalstu biznesa idejas attīstībai, biznesa plāna izstrādei vai jau esoša jauna uzņēmuma darbības veicināšanai.

Ar inkubatora palīdzību uzņēmējs varēs attīstīt nepieciešamās prasmes, lai pēc izstāšanās no inkubatora tas spētu patstāvīgi būt konkurētspējīgs un pelnošs.

Pieejamie atbalsta veidi inkubatorā uzņemtiem komersantiem būs šādi:

• bezmaksas open-office darba vieta;
  • bezmaksas semināri, apmācības un konsultācijas;
  • pakalpojumi uzņēmējdarbības nodrošināšanai ar 50% līdzmaksājumu;
  • iespēja saņemt granta finansējumu (max. 5000 EUR aprīkojumam, iekārtām, izejvielām, utml.; max. 10000 EUR specifiskiem pakalpojumiem, piemēram, prototipēšanai, sertificēšanai;
  • bezmaksas mentoru atbalsts.

Inkubatorā varēs iestāties gan fiziskas personas ar biznesa ideju, gan jau esošie komersanti (IK, KS, PS, SIA, AS), kas nav reģistrēti ilgāk kā 3 gadus. Biznesa darbības nozarei būs jābūt atbalstāmai, kā arī deklarētai/reģistrētai adresei būs jābūt Ogres, Lielvārdes, Ķeguma, Ikšķiles, Stopiņu, Ropažu vai Salaspils novados. Inkubatorā atbalstu būs iespējams saņemt ne ilgāk kā 4 gadus.

Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita informācija pieejama LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv.

Ogres biznesa inkubators atrodas Akmeņu ielā 47, Ogrē. Tālrunis: +371 62400902. Darba laiks: darba dienās no plkst.08.30 līdz 17.00.

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.