Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Brīvības iela 2

Šodien, 19. oktobra, Ogres novada Finanšu komiteja nolēma atsavināt nekustamā īpašuma Brīvības ielā 2, Ogrē, ½ domājamo daļu ar mērķi izveidot Latvijas 20. gadsimta nozīmīgajiem vēstures notikumiem veltītās ekspozīcijas, apstiprinot aprēķināto atlīdzību 84 500 eiro apmērā. Nepieciešamie līdzekļi tiks nodrošināti no Ogres novada pašvaldības budžeta 2023. gadam iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārpildes.

Ogres novada pašvaldības dome 2021. gada 11. novembrī pieņēma lēmumu par nekustamā īpašuma Brīvības ielā 2, Ogrē nepieciešamību, lai tajā izvietotu pastāvīgu muzeja ekspozīciju par traģiskajiem un vienlaikus divdesmitā gadsimta nozīmīgākajiem notikumiem – Brīvības cīņām un latviešu leģionāru cīņām. Ar domes lēmumu Ogres novada pašvaldības maksas pakalpojumu izcenojumu aprēķinu un atlīdzības noteikšanas komisijai tika uzdots uzsākt nekustamā īpašuma atsavināšanas procesu atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai.

Nekustamais īpašums sastāv no zemes vienības (3771 m2) un uz tās esošas būves – divstāvu ēkas (746,5 m2), tas ir divu fizisko personu īpašums.

Nekustamā īpašuma īpašnieki tika informēti par pieņemto lēmumu, taču atbildi uz paziņojumiem nav snieguši. Tādā gadījumā atbilstoši Atsavināšanas likumam atlīdzību par atsavināmo nekustamo īpašumu nosaka institūcija, ņemot vērā sertificēta  nekustamā īpašuma vērtētāja vērtējumu. Atbilstoši sniegtajam vērtējumam īpašuma tirgus vērtība ir 169 000 eiro, par ko īpašniekiem tika nosūtīts paziņojums. Pilnvarotā persona viena īpašnieka vārdā apliecināja, ka viņš piekrīt aprēķinātajai atlīdzībai. Savukārt otru domājamo daļu publiskajā izsolē nosolīja Ogres novada pašvaldība, šobrīd tiek gaidīts tiesas apstiprinājums.

Pirms balsojuma Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis aicināja atbalstīt sagatavoto lēmumprojektu, uzsverot, ka teritorija otrpus dzelzceļam savulaik bija Ogres centrs, taču ilgu laiku šajā vietā sabiedriskā dzīve ir apstājusies. Aprēķinātā vērtība ir atbilstoša nekustamā īpašuma atrašanās vietai un platībai. Kultūras objektu izveide šajā teritorijā veicinās tās uzplaukumu un iedzīvinās dažādību kultūras piedāvājumā gan Ogrē, gan novadā kopumā.

Pašvaldība jau uzsākusi darbu pie teritorijas labiekārtošanas un kultūras dzīves atjaunošanas šajā apkārtnē – bijusī Ogres Tautas nama ēka Rīgas ielā 15, Ogrē, tiks pielāgota Muzikālā teātra vajadzībām, kā arī tiks labiekārtota tai pieguļošā teritorija – Neatkarības laukums. Jaunajai muzeja ekspozīcijai izvēlētā ēka ir viena no senākajām pilsētā (pieņemta 1912.gadā) un atrodas iecerētās Muzikālā teātra ēkas tiešā tuvumā, veicinot kompleksu kultūras piedāvājumu un kļūstot par svarīgu tūrisma galamērķi.

Gala lēmums tiks pieņemts 26. oktobra pašvaldības domes sēdē.

Brīvības iela 2