Sports
BK “Ogre” viesos pārspēj “Latvijas Universitāti”

“Latvijas Universitātes” spēlētāji ogrēniešiem bija pietiekami sīksti pretinieki jau abu komandu sezonas pirmajā savstarpējā spēlē, kurā “Ogre” mājās bija pārāka ar 94:78. Līdzvērtīgā pirmajā ceturtdaļā vienības cīnījās par iniciatīvas iegūšanu. Nopietnāku pārsvaru šī mača favorīte “Ogre” pirmoreiz ieguva otrajā ceturksnī, ogrēniešiem atraujoties līdz +13 (38:25), tomēr “Latvijas Universitāte” visnotaļ ātri rezultāta starpību samazināja - 35:39.

Otrā puslaika sākumā iniciatīvu uz dažām minūtēm pārņēma “Latvijas Universitātes” basketbolisti, kas izmantoja vairākus ogrēniešu neprecīzos metienus no distances, pietuvojoties līdz 39:45. Tomēr pēc tam “Ogre” veica 12:2 izrāvienu, panākot 57:41 savā labā. Īpaši efektīga bija epizode, kurā no aizmugures "Latvijas Universitātes” basketbolista raidījumu bloķēja Kristaps Dārgais, nākamajā uzbrukumā Džeimsam Beitmonam trāpot tālmetienu.

Cīņas iznākums bija izšķirts visnotaļ ilgu laiku pirms finālsvilpes, ogrēniešiem mača beigās nedaudz atslābinoties, kas ļāva "Latvijas Universitātei” zaudēt ar pieklājīgāku rezultātu.

Ogrēniešu uzbrukumā produktīvākais ar 21 punktu (3/3 - 2p., 4/5 - 3p., 3/5 - s.m.) bija Džeimss Beitmons, kamēr Rihards Zēbergs labi paveica ne tikai savus tiešos uzdevumus aizsardzībā, bet arī guva 19 punktus uzbrukumā. 16 punkti, deviņas atlēkušās bumbas, četras pārtvertas bumbas un divi bloki Kristapa Dārgā kontā.

BK "Ogre" nākamo cīņu aizvadīs 25. janvārī, uzņemot sīksto Tallinas "Kalev/TLÜ".

"Latvijas Universitāte” sastāvā Edvards Reinis Mežulis iekrāja double-double - 13 punktus un desmit bumbas zem groziem. Viņam arī četri bloķēti metieni un astoņas izprovocētas piezīmes. Savukārt Kārlim Žundam 15 punkti un sešas atlēkušās bumbas. Studenti 25. janvārī viesosies pie "Ventspils" komandas.

Latvijas Universitāte – Ogre 76:88 (15:18, 20:25, 17:27, 24:18)
LU: Žunda 15 (6ab, 4piez), Mežulis 13 (10ab, 4blk), Šnipke 9, Putāns 9, Miška 8, Feikners 8 (4kļ), Birkāns 7 (9rp, 4ab), Arnītis 4 (4ab), Kampuss 2, Dambenieks 1, Bērze, Lēmanis.

Ogre: Beitmons 21 (5ab), Zēbergs 19, Dārgais 16 (9ab, 4pārtv.b), Pozņaks 12 (6ab), Sirsniņš 8 (6rp, 4piez), Zotovs 7, Mizis 5 (5ab), Apsītis (4piez), Antrops, Ozolinkēvičs, Muižnieks.