Čerņihivas pilsēta Ukrainā dāvina Ogres novada pašvaldībai pastmarku izlasi “Kara stunda 2022”

Februāra beigās Ogres novada pašvaldības pārstāvji kārtējo reizi devās uz Ukrainu, Ogres pilsētas sadraudzības pilsētu Čerņihivu, lai nogādātu pašvaldības, SIA “Ogres rajona slimnīca”, uzņēmēju un novada iedzīvotāju sarūpēto palīdzību - 7 automašīnas, ģeneratorus, apģērbu, apavus, ierakumu sveces, pārtikas produktus - ukraiņu karavīriem.

Černihivas pilsētas padome kā pateicību par Ogres novada pašvaldības un novada iedzīvotāju sniegto atbalstu militārajā konfliktā dāvināja Ogres novada pašvaldības pārstāvjiem pastmarku izlasi “Kara stunda 2022”.

Ukrainas Pasta ("Ukrposhta") izdotā pastmarku izlase “Kara stunda 2022” veltīta Krievijas iebrukumam Ukrainā, kas sākās 2022. gada 24. februārī.

Pastmarkas ir spilgts vēstures liecinieks, kas stāsta par konkrēto vēstures posmu, notikumiem, kā arī svarīgām personām, kas mainījušas vēstures gaitu. Izlases markās atspoguļoti dažādi nozīmīgi notikumi aizvadītajā gadā, kas ar ukraiņu tautas varonību un vēlmi pašnoteikties ieguvuši atpazīstamību visā pasaulē, piemēram, ukraiņu robežsargu varonība Ukrainai piederošajā Čūskas salā Melnajā jūrā, sunītis Patrons - mīnu meklētājs, nežēlīgie notikumi Hersonā, Ukrainas bruņotie spēki, "Bayraktar" drons, ukraiņu traktorista cīņas spars, sev līdzi aizvelkot okupantu tanku u.c.

Arī Latvijas Pasts 2022.gada 10.martā izdeva pastmarku bloku un speciālu aploksni, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, – no bloka pārdošanas 50% gūto ieņēmumu novirzot labdarības fonda Ziedot.lv programmai Ukrainas atbalstam. Blokā attēloti Ukrainas un Latvijas valsts karogi, Ukrainas Neatkarības piemineklis Kijevā un Latvijas Brīvības piemineklis Rīgā, kā arī uzraksti ukraiņu un latviešu valodā “Mēs ar jums!” un “Slava Ukrainai!”