Satiksme, ceļi Ziņas, jaunumi Pašvaldība
Riteņi

Šodien, 4. oktobrī, tika noslēgts trīspusējs līgums starp Ogres novada pašvaldību, Dānijas vēstniecību Latvijā un Dānijas arhitektūras konsultāciju uzņēmumu Moving Spaces ApS par sadarbību veloinfrastruktūras uzlabošanas jautājumos Ogres novadā.

Kā zināms, Ogres novada pašvaldība arvien vairāk cenšas pievērst sabiedrības uzmanību vides aizsardzības jautājumiem un veicināt videi draudzīgu rīcību. Dānijai ir vērienīga pieredze “zaļās domāšanas” un veloinfrastruktūras attīstības jomā, tādēļ jau pērn oktobrī Ogres novada pašvaldībā viesojās Dānijas vēstnieks Latvijā F. Stenders, daloties ar Dānijas pieredzi velobraucēju kultūras attīstībā. Vizītes laikā viņš pauda gatavību palīdzēt veloinfrastruktūras attīstībā Ogres novadā, piesaistot profesionālus un zinošus ekspertus.

“Turpinot veloceliņu izbūvi Ogres novadā, palielinās gan velobraucēju interese, gan plūsma, tādējādi jārada atbilstoša vide velokultūras attīstīšanai.  Mēs ļoti novērtējam Dānijas pieredzi veloinfrastruktūras jautājumos, tāpēc esam gandarīti, ka varam sadarboties ar pieredzējušiem speciālistiem. Mums ir lieli un ambiciozi mērķi izveidot vienotu veloceliņu tīklu Ogre - Ķegums - Lielvārde - Jumprava, tāpat arī vēlamies attīstīties Rīgas virzienā. Aktuāls jautājums ir, kādā veidā savienot Daugavas promenādi un pilsētas promenādi, jo jāšķērso trīs tilti, kas to krietni sarežģī. Mūs interesē dāņu redzējums, ieteikumi. Mēs būsim priecīgi no jums mācīties, jūsu rekomendācijas iekļaujot savos projektēšanas uzdevumos,” uzsvēra Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Trīspusējo līgumu Dānijas vēstniecības Latvijā vārdā parakstīja vēstnieks Flemmings Stenders, kurš atzina, ka ir gandarīts atkal viesoties Ogrē. Viņš uzsvēra dāņu pieredzi velokultūras atīstībā, atgādinot, ka velosipēds ir ekonomisks, veselīgs un videi draudzīgs pārvietošanās līdzeklis. “Ceram, ka mūsu pieredze sniegs pienesumu Ogres pilsētai un novadam kopumā.  Esmu īpaši priecīgs, ka mūsu sadarbība notiek tieši tagad, jo šogad aprit 100 gadi kopš Latvijas un Dānijas diplomātisko attiecību izveidošanas un 30 gadi kopš Latvijas un Dānijas diplomātisko attiecību atjaunošanas 1991. gadā. Tieši tādēļ šis ir nozīmīgs gads, un es priecājos, ka mēs joprojām varam uzturēt labas attiecības,” atzina F. Stenders.

Pieaicinātais eksperts Lase Šelde pārstāv Dānijas arhitektūras konsultāciju uzņēmumu Moving Spaces ApS. Savā uzrunā viņš uzsvēra, ka ir priecīgs par iespēju sniegt padomu Ogres novadam, viņaprāt, investīcijas velosipēdā ir investīcijas nākotnē. Viņš tic, ka rekomendācijas būs vērtīgs pienesums Ogres novadam.

Pēc uzrunām sekoja velobrauciens pa pilsētu. Pārstāvji kopīgi devās braucienā uz jauno gājēju tiltu pār Ogres upi, aizsargmolu pie Ogres upes ietekas Daugavā.

Lai veiktu esošās situācijas analīzi un izstrādātu velo risinājumu rekomendācijas, arhitekts pilsētplānotājs, ilgtspējīgas mobilitātes eksperts L. Šelds trīs dienu garumā iepazīsies ar veloinfrastruktūru Ogrē, kā arī izpētīs maršrutu Saulkalne–Ikšķile– Ogre –Lielvārde–Kaibala–Jumprava.

Pieredzes apmaiņas vizīti sedz Ogres novada pašvaldība un Dānijas vēstniecība Latvijā.

Video sižets