Jauniešiem
Dome lemj pa ēkas pārņemšanu Brīvības ielā 40 jauniešu mājas ierīkošanai

Nekustamo īpašumu pārvaldes nekustamā īpašuma nodokļu speciāliste Līga Lisovska informēja deputātus, ka likumā “Par pašvaldībām”, Izglītības likumā un Jaunatnes likumā pašvaldībai ir noteikti dažādi pienākumi, kas attiecas uz darbu ar jauniešiem, jaunatnes politikas veidošanu.

Ogres novada pašvaldības dome 2019. gada 18. jūlijā pieņēma lēmumu par Ogres novada pašvaldības izglītības pārvaldes iestādes “Ogres novada izglītības pārvalde” izveidošanu, Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes reorganizāciju un Ogres novada Bērnu un jauniešu centra likvidāciju. Līdz ar šo lēmumu Ogres novada pašvaldība izvirzīja jaunas prioritātes jaunatnes politikas īstenošanā Ogres novada administratīvā teritorijā, iesaistītās personas un to kompetenci šīs politikas nozarē.

Lai varētu īstenot minēto jaunatnes politiku, Ogres novada pašvaldībai ir nepieciešams izveidot Ogres novada jauniešu māju, kurā darbotos Jaunatnes lietu komisija, Skolēnu dome, Ogres novada jauniešu dome, citas jauniešu organizācijas. Ogres novada jauniešu māja darbotos kā Ogres novada izglītības pārvaldes struktūrvienība un tās mērķis būtu nodrošināt aktivitāšu un pasākumu kopumu, kas veicina jaunu zināšanu, prasmju un attieksmju apguvi jaunieša patstāvīgas dzīves uzsākšanai. Jauniešu māja piedāvātu iespēju jauniešiem iespēju pilnveidoties dažādās neformālās mūzikas, valodu, teātra, video un citās jomās, sadarboties ar jaunatnes jomu saistītām pašvaldības un valsts mēroga iestādēm, aktīvi iesaistīties brīvprātīgajā darbā Latvijā un citur Eiropā, piedalīties starptautiskajos projektos, rīkot koncertus, teātra izrādes, izstādes, izglītojošas tikšanās un diskusijas ar politiķiem, uzņēmējiem u.c. nozaru ekspertiem, kā arī sniegt informatīvu atbalstu, tai skaitā informāciju arī prakses vietas studentiem, veicinātu labklājību un popularizētu veselīgu dzīvesveidu.

Izvērtējot Ogres novada pašvaldības resursus, secināts, ka Ogres novada pašvaldībai šobrīd nav brīvu telpu jauniešu mājas ierīkošanai. Pēc Ogres novada pašvaldības pasūtījuma 2018. gadā SIA "PBR" veica izpēti un izstrādāja priekšlikumus Ogres novada jauniešu mājas veidošanai Ogres pilsētā. Izpētes rezultātā secināts, ka atbilstošākā vieta Ogres novada jauniešu mājas izvietošanai ir teritorija ap Brīvības un Tīnūžu ielas krustojumu. Šī teritorija atrodas Ogres pilsētas centrā un ir ērti sasniedzama no visām Ogres novada pašvaldības izglītības iestādēm. Izvērtējot teritoriju, pašvaldība par atbilstošāko atzina nekustamo īpašumu Brīvības ielā 40, kas sastāv no zemes vienības 2769 m2 platībā un divām ēkām 161 m2 un 45 m2 platībā. Īpašuma tiesības uz šo īpašumu nostiprinātas Latvijas valstij Zemkopības ministrijas (ZM) personā. Šī gada 7. augustā Ogres novada pašvaldībā no ZM saņemta vēstule, informējot, ka, lai ZM varētu uzsākt Ministru kabineta rīkojuma projekta sagatavošanu, nepieciešams Ogres novada pašvaldības lēmums par nekustamā īpašuma Brīvības ielā 40, Ogrē, pārņemšanu.

Pirms lēmuma pieņemšanas Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis informēja kolēģus, ka vienošanās par nekustamā īpašuma pārņemšanu pašvaldības īpašumā panākta pēc sarunām ar ZM. “Jaunieši ir izteikuši vēlmi par jauniešu māju, viņi ir braukuši pa Latviju un skatījušies citu pašvaldību pieredzi, kur jauniešu mājas jau darbojas. Mēs bijām uzstādījuši mērķi atrast telpas jauniešiem, un nu tas ir izdarīts,” sacīja E.Helmanis, piebilstot, ka nākamais solis būs šīs ēkas pārprojektēšana un pārbūve, piemērojot to jauniešu vajadzībām. “Domāju, ka virziens ir pareizs, un beidzot jauniešiem būs sava ēka, jauniešu māja, ko vajadzēs piepildīt ar saturu,” piebilda E.Helmanis.

Pievienotās saites