Egils Helmanis Ogres Valsts ģimnāzijas foajē iepazīstina pašvaldību vadītājus ar skolu

Vakar, 7. februārī, Ogres Valsts ģimnāzijas telpās notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Domes sēde un Biedru sapulce. Viens no LPS Domes sēdes darba kārtībā iekļautajiem jautājumiem bija saistīts ar tādu pašvaldībām aktuālu un būtisku jomu kā “Pašvaldības darbs kara laikā Ukrainā”. Ņemot vērā Ogres novada nozīmīgo pieredzi, kopš 2014. gada sniedzot palīdzību karadarbības skartajai valstij, Latvijas Pašvaldību savienība kā ziņotāju par šo tēmu bija uzaicinājusi Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā pašvaldības vadība kopā ar novada iedzīvotājiem pastāvīgi organizē palīdzības sūtījumus Ukrainas bruņotajiem spēkiem un civiliedzīvotājiem, nogādājot transportlīdzekļus, ģeneratorus, ziemas apģērbus un citas kara apstākļos nepieciešamas lietas. E. Helmanis, kurš pats regulāri piedalās šajos braucienos, saviem kolēģiem – Latvijas valstspilsētu un novadu vadītājiem – demonstrēja videofilmu, sniedzot plašu ieskatu Ogres novada sadraudzības pašvaldībās un citviet Ukrainā notiekošajā. Apkopotajos videomateriālos redzamas ainas no sagrautajām pilsētām un Ukrainas mediķu pašaizliedzīgais darbs, dzirdami ukraiņu stāsti par kara apstākļos piedzīvoto, tostarp arī gūstā pabijuša ukraiņu uzņēmēja skaudrās atmiņas.

Uzrunājot klātesošos, domes priekšsēdētājs pieskārās tādam aspektam kā speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam, ko atbilstoši gaidāmajiem grozījumiem likumā “Par valsts noslēpumu” un izmaiņām Pašvaldību likumā nāksies iegūt pašvaldību vadošajām amatpersonām – domes priekšsēdētājiem un viņu vietniekiem, kā arī izpilddirektoriem un viņu vietniekiem. “Katram lēmumam, ko mēs pieņemam, ir savas sekas,” pauda E. Helmanis, aicinot nepārsteigties ar šādu izmaiņu ieviešanu un norādot, ka mēs varam mācīties no Ukrainas. Prezentētajā video apkopots Ukrainas pašvaldību vadītāju un citu speciālistu redzējums – atbilstoši Ukrainas pieredzei, ir būtiski nodalīt militārās un civilās jomas, militārajos jautājumos iesaistot tikai tos, kam ir attiecīga pieredze un zināšanas, savukārt pašvaldību vadītājiem arī karadarbības apstākļos uzticot rūpes par iedzīvotājiem.

Latvijas Pašvaldību savienības Domes sēdes noslēgumā tikšanās dalībnieki iepazinās ar Ogres Valsts ģimnāzijas telpām un uzklausīja E. Helmaņa stāstījumu par mūsdienīgās skolas piedāvātājām iespējām, tādejādi uzzinot vairāk par Ogres novada pieredzi izglītības ilgtspējības nodrošināšanā.

2024. gada 7. februārī domes priekšsēdētājs Egils Helmanis ar Latvijas pašvaldību vadītājiem dalās pieredzē par piedzīvoto Ukrainā