Skolās turpinās attālinātais mācību process

Šodien, 2023. gada 10. oktobrī, Ikšķiles vidusskola, Ķeguma vidusskola un E.Kauliņa Lielvārdes vidusskola saņēmusi spridzināšanas draudus. Skolēni ir evakuēti un dodas mājās.

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki veikuši ēku drošības pārbaudi.

Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs, raksturojot situāciju, uzsver: “Skolēnu drošība ir nozīmīgākais apsvērums, pieņemot lēmumus par rīcību šādā un līdzīgās situācijās. Skolēnu vecāki ir informēti par skolēnu evakuāciju skolas oficiālajā saziņas vietnē e-klase.”

Valsts policijas mājas lapā norādīts, ka šodien identisks e-pasts par iespējamiem drošības riskiem saņemts vairākās mācību iestādēs visā Latvijā šodien. Šāda veida e-pasti Valsts policijas redzes lokā nonākuši arī iepriekš, kad dažādām iestādēm, pat simtiem adrešu, ticis sūtīts identisks teksts, līdzīgi kā šoreiz. Valsts policijā šādos gadījumos ir izstrādāti precīzi rīcības algoritmi, kuros skaidri definēta rīcība un riska līmeņa novērtējums. Policijas rīcībā esošā informācija saistībā ar šo gadījumu liecina, ka e-pasti apzināti izsūtīti no viena adresāta un, izvērtējot visus apstākļus, šie ir vērtējami kā zema riska līmeņa draudi un iedzīvotājiem nav pamata satraukumam. Kā ierasts Valsts policija veic ierastās drošības pārbaudes mācību iestādēs un ir saziņā ar skolu personālu par nepieciešamo rīcību. Valsts policija šos gadījumus vērtēs kriminālprocesa ietvaros.

Valsts policija atgādina, ka par apzināti nepatiesa paziņojuma par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu paredzēta kriminālatbildība.