Sports Ziņas, jaunumi
Ogres Zilajos kalnos aizvadīts Latvijas valsts mežu MTB un Gravel maratona sezonas finālposms

23. septembrī Ogres Zilajos kalnos aizvadīts Latvijas valsts mežu MTB un Gravel maratona sezonas finālposms. Negaidīti Gravel distancē uzvarēja titulētais eksprofesionālis Aleksejs Saramotins, kamēr dāmu konkurencē pirmā Renāte Rodionova. Sezonas kopvērtējuma uzvaras laurus plūca Kaspars Serģis un jau pieminētā Rodionova. LVM MTB maratonā tikmēr posmā triumfēja – Ģirts Cirvelis un Laura Ramane.

Uznākušais lietus, LVM MTB un Gravel maratona sezonas noslēguma posmu padarīja par īstenu SPA procedūru visiem dalībniekiem. Takas bija kļuvušas slidenas un prasīja papildus modrību. Organizatori bija parūpējušies par interesantām un tehniski prasīgām trasēm, sacensību centram esot Zilo kalnu slēpošanas stadionā. Noslēdzošais posms arī atrisināja atlikušās intrigas kopvērtējumā.

“Toyota” Gravel distancē tika pievarēta 73 kilometru gara distance. Sacensību laikā izkristalizējās trīs riteņbraucēju liela līderu grupa ar Kasparu Serģi (“Giant& Liv team Latvia”), igauni Tāvī Kannimaē un daudzkārtējo Latvijas čempionu, eksprofesionāli Alekseju Saramotinu tajā. Uz papēžiem mina Sandijs Kļaviņš, kurš centās uzbrukt Serģa kopvērtējuma pozīcijām. Līderi gan nevienu tuvāk nepalaida, palielinot savu pārsvaru virs 5 minūtēm.

Finišā ātrākās kājas Saramotinam, kurš negaidīti kļuva par posma uzvarētāju. Trasē viņš pavadīja 2 stundas 9 minūtes un 14 sekundes. Otrā vieta Kannimaē, bet TOP3 noslēdza Kaspars Serģis. Tieši viņš kļuva par sezonas kopvērtējuma čempionu, otrajā un trešajā vietā atstājot attiecīgi Kannimaē un “Ogres velokomandas” sportistu Sandiju Kļaviņu.

Dāmu konkurencē lielisks sniegums Ogres posmā “ĀdažiVelo” pārstāvei Renātei Rodionovai, kura kļuva par sezonas kopvērtējuma čempioni. Trasi viņa veica pēc 2 stundām 55 minūtēm un 38 sekundēm. Sekoja komandas biedrene Monta Pauloviča (+00:03:19), kamēr TOP3 noslēdza Zane Kaļverša-Ķeņģe no “Latvian Cycling girls”. Kopvērtējumā otrā vieta Katrīnai Jaunslavietei-Kipruei, (“ZZK”) bet TOP3 noslēdza Monta Pauloviča.

Komandu vērtējumā triumfs “Giant&Liv team Latvia”, kam sekoja “Dako Ziemeļvidzeme” un “Virsotne/Marmot”.

“Lielbāta” MTB distancē vairāki simti braukt gribētāju veica 40 kilometru garu distanci, kas bija sadalīta divos apļos, kas veidoti Ogres un Ikšķiles apkaimē. Divvadībā arī šajā posmā no visiem atrāvās Ģirts Cirvelis (“Roadex”) un Rainers Zviedris (“Dako Ziemeļvidzeme”).

Finišā nedaudz ātrāks pieredzējušais Cirvelis, kamēr junioram Zviedram otrā vieta un uzvara junioros. TOP3 noslēdza vēl viens juniors Artjoms Sergijevičs (+00:01:22). Kopvērtējumā uzvarēja Cirvelis, otrais Rainers Zviedris, bet trešais Rolands Burcevs no “VeloExpress Scott”.

Dāmu konkurencē sezonas pirmo uzvaru šajā seriālā izcīnīja Laura Ramane (“Bauskas velokomanda”), kura finišēja pēc trasē pavadītas 1 stundas 43 minūtēm un 25 sekundēm. Pēc 58 sekundēm sekoja Anita Antone (“Giant&Liv team Latvia”) , bet TOP3 noslēdza Amanda Reilija Zariņa (“Baldones RN”). Kopvērtējumā Anitai uzvara, Laurai otrā, bet Amandai trešā vieta.

Komandu ieskaitē sezonas čempionu gods “Dako Ziemeļvidzeme”, otrā “Velokomanda Sigulda”, bet trešā “Skanste/ Virši”.

“Mammadaba” Veselības braucienā zēnu konkurencē pirmais Jurģis Freināts (“Engures Sportam”), otrā vieta Alvim Matīsam Zariņam (“Ķekavas NSS”), bet trešā Ričardam Hansonam (“RRS/ MSĢ”). Meitenēm pirmā Kate Skujiņa (“Wess motors”). Otrā pozīcija Samantai Roziņai (“Latvian Cycling girls”), bet trešā Katrīna Hansone, kura uzvarēja W12 grupā.

Rosīgi risinājās “Maxima” bērnu braucieni, kas pulcēja kuplu skaitu mazo pedāļu minēju.