Pašvaldība
E. Helmanis lūdz I. Trapiņu neizplatīt naida runu un nešķelt sabiedrību

2020. gada 25. maijā Ogres novada pašvaldība saņēma vēstuli no Ikšķiles novada pašvaldības, kas saskaņā ar Ministru kabineta 2020.gada 12.maija noteikumiem Nr.278 “Noteikumi par nosacījumiem un kārtību, kādā pašvaldībām izsniedz valsts aizdevumu ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai saistībā ar Covid-19 izplatību” lūdza Ogres novada pašvaldības saskaņojumu diviem investīciju projektiem “Ēkas Skolas ielā 4, Ikšķilē energoefektivitātes uzlabošana un pārbūve par pašvaldības daudzfunkcionālu pakalpojumu centru” un “Pašvaldības transporta infrastruktūras attīstība (Upes un Kārklu ielas asfaltbetona seguma izveide, Melioratoru ielas, Sūniņu ielas un Daugavas prospekta gājēju ietves pārbūve)”, kuru īstenošanai nepieciešams valsts budžeta aizdevums.

Ogres novada pašvaldība jau vairākkārtīgi izrādījusi vēlmi sadarboties (skatīt zemāk izsūtīto korespondenci), taču interese nav bijusi abpusēja, to norāda Ikšķiles novada pašvaldības attieksme, neizskatot vai pat klaji ignorējot Ogres novada pašvaldības saņemtās vēstules un priekšlikumus.

Lai vēlreiz apliecinātu savu ieinteresētību sadarboties jautājumos, kas skar abu novadu iedzīvotājus, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs E. Helmanis reaģēja uz 2020. gada 25. maijā saņemto Ikšķiles novada pašvaldības vēstuli un izrādīja vēlmi piedalīties Ikšķiles novada pašvaldības domes sēdē 2020. gada 27. maijā.

Sēdes informatīvajā daļā E. Helmanis aicināja Ikšķiles novada pašvaldību “atvērt durvis, pie kurām jau labu laiku klauvē Ogres novads”, un aktualizēja jautājumu par iespējām, kā veicināt jauno hokejistu izaugsmi. Jau pērn 2019. gada 6. septembrī Ogres novada pašvaldība lūdza Ikšķiles novada pašvaldību pārskatīt atbalsta iespējas jauno hokejistu prasmju attīstībai, ņemot vērā to, ka ledus hallē, kas atrodas Ikšķiles novada teritorijā, trenējas gan Ogres, gan Ikšķiles novada bērni.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja E. Helmaņa uzruna Ikšķiles novada pašvaldības domes sēdē: “Mēs jau labu laiku dzīvojam kaimiņos, un uzskatu, ka arī turpmāk varam sadzīvot tikpat labi. Kopīgi esam realizējuši unikālu projektu – divas pašvaldības apsaimnieko dabas parku “Ogres Zilie kalni”. Tas ir bijis labs piemērs visām pašvaldībām Latvijā, kā veiksmīgi sadarboties un atrast kopīgu valodu. Diemžēl administratīvi teritoriālās reformas rezultātā esam sākuši iet katrs savā virzienā, taču kaimiņu attiecības tomēr paliek un tās ir jāsaglabā. Mums pa vidu ir iedzīvotāji, kuri nevar būt ķīlnieku lomā. Mēs esam vairākas reizes vērsušies pie jums ar sadarbības lūgumiem, taču rezultāta nav. Ir vērts pārskatīt mūsu attiecības un sadarboties. Ikšķiles novada administratīvajā teritorijā atrodas ledus halle, tajā trenējas gan Ogres, gan Ikšķiles bērni. Ogres novada pašvaldība iegulda 100 000 eiro, lai šis pakalpojums būtu pieejams un bērni varētu trenēties. Mēs neprasām, lai jūs maksātu par mūsu bērniem. Mēs prasām, lai atbalstāt sava novada bērnus, kas tur trenējas.”

E. Helmanis izrādīja atbalstu Ikšķiles novada pašvaldības sagatavotajiem investīciju projektiem “Ēkas Skolas ielā 4, Ikšķilē energoefektivitātes uzlabošana un pārbūve par pašvaldības daudzfunkcionālu pakalpojumu centru” un “Pašvaldības transporta infrastruktūras attīstība (Upes un Kārklu ielas asfaltbetona seguma izveide, Melioratoru ielas, Sūniņu ielas un Daugavas prospekta gājēju ietves pārbūve)”, taču vienlaikus atgādināja, ka Ogres un Ikšķiles novadiem daļa saimniecības vienmēr būs kopēja, tātad arī problēmas būs jārisina kopā. Viņš apstiprināja, ka atbilde uz Ikšķiles novada pašvaldības vēstuli tiks sagatavota, un lūdza Ikšķiles novada pašvaldību rast iespēju atbalstīt savu jaunāko iedzīvotāju centienus attīstīt hokeja prasmes.

“Mēs negribam, lai no šīs nevienprātības ciestu iedzīvotāji. Mēs nākam ar sadarbības modeļiem, sūtam jums vēstules, uz kurām nesaņemam atbildes. Tajā pašā laikā jūs atsūtat mums vēstuli, un mēs esam klāt nākamajā dienā, gatavi runāt un sadarboties,” Ikšķiles novada domes sēdē uzsvēra E. Helmanis.

Ogres novada pašvaldības izsūtītās vēstules Ikšķiles novada pašvaldībai:

09.08.2019. Par sadarbību projektu konkursa “Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās” ietvaros – NORAIDĪTS

06.09.2019. Par finansiālu atbalstu jaunajiem hokejistiem – NORAIDĪTS

26.11.2019. “Par ieceri izveidot Meža muzeju” – NAV ATBILDES

Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja E. Helmaņa uzruna Ikšķiles novada pašvaldības 27.05.2020. domes sēdē: