Pašvaldība Aktuālais par Covid - 19
E. Helmanis: ministrei jāatmet ambīcijas un “čuriki”

Ziņu raidījuma vadītājs, piesaka sižetu šādi: “Laikā, kad sabiedrība sakāpināti uztver informāciju par potenciāli saslimušajiem ar Covid-19, zināmu paniku sējusi Ogres slimnīcas vadība! Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs šodien Ogres novada domes sēdē atskaitījies par pēdējo dienu saspringto darbu, arī par kādu smagā stāvoklī ievestu pacienti, kurai Ogrē veikta Covid-19 pārbaude un tā bijusi pozitīva! Veikti nepieciešamie karantinēšanas pasākumi, sieviete pārvesta uz Infektoloģijas centru Rīgā, kur tomēr nav apstiprināta jaunā koronavīrusa klātesamība. Veselības ministre, komentējot šo situāciju, norāda uz Ogres slimnīcas pašdarbību un nepareizi veiktiem testiem, kas šajā situācijā ir absolūti nepieļaujami.”

Tālāk seko veselības ministres Viņķeles kundzes vēstījums ar D. Širova rīcības nosodījumu, nosaucot to par pašdarbību, kas var izraisīt ļoti smagas sekas.

Ogres novada domes sēdē 19. martā D. Širovs, kurš ne tikai vada Ogres rajona slimnīcu, bet ir arī Ogres novada pašvaldības domes deputāts, informēja domi par slimnīcas darbību ārkārtējās situācijas laikā, arī par gadījumu ar konkrēto pacienti.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Kad slimnīcā ievestajai pacientei veiktais Covid-19 tests izrādījās pozitīvs, Širova kungs telefoniski mani informēja par šo faktu. Es nekavējoties mēģināju sazināties ar Viņķeles kundzi, diemžēl neizdevās. Vēlāk saņēmu ziņu, ka varēs sazināties nākamajā dienā. Bija jautājums, ko vajadzēja atrisināt operatīvi. Nākamajā dienā jau bija par vēlu – paciente bija mirusi.

Aicinu Veselības ministrijas pārstāvjus, arī ministres kundzi uz ciešāku un konstruktīvu sadarbību ar ārstniecības iestādēm arī reģionos, atmetot ambīcijas un “čurikus”, jo visiem kopā ir jāstrādā, lai tiktu pāri šai krīzei. Kritika un nosodīšana sadarbību neveicina.

Aicinu cienīt mediķu darbu, jo viņi šajā situācijā dažkārt ir viens pret vienu ar šo vīrusu un nemitīgi ir pakļauti riskam. Kopējās sadarbības rezultātam ir jābūt tādam, lai to izjustu ikviens cilvēks – izjustu labā nozīmē un varētu būt daudz drošāks šajā situācijā, kad ir ļoti daudz nezināmā, un arī ikdienā.

Kā novada pašvaldības vadītājs es aizstāvu Ogres rajona slimnīcas un citus novadā strādājošos mediķus un pateicos par viņu nesavtīgo darbu. Aicinu arī veselības ministri vēlēties un spēt novērtēt mediķu darbu ne tikai Rīgā, bet arī reģionos.”

Pievienotās saites