JSPA logo

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina organizācijas, pašvaldības, jauniešu neformālās grupas un ikvienu, kas vēlas īstenot Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” jaunatnes jomas personu mobilitātes projektus līdz 2021. gada 5. oktobrim iesniegt projektu pieteikumus. Personu mobilitātes projektu īstenotājiem Latvijā programmas “Erasmus+” jaunatnes jomas 2. projektu konkursā ir pieejami  625 433.80 eiro, no tiem 408 465.80 eiro – mobilitātes projektiem, bet 216 968.00 eiro – jaunatnes līdzdalības projektiem.

Programmas “Erasmus+” 2. projektu konkursā jaunatnes jomas personu mobilitātes projektu pieteikumus var iesniegt līdz 2021. gada 5. oktobrim, plkst. 13:00 (pēc vietējā laika) Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē “Open calls – Youth”, kur pieejamas projektu pieteikuma formas. Plašāka informācija par projektu konkursiem skatāma ES programmu vienotajā platformā.

Informatīvs tiešsaistes pasākums par projektu iespējām:

• 6. septembrī plkst. 14.00 informatīvu tiešsaistes pasākumu par jaunatnes darbinieku mobilitātes projektu īstenošanu. Reģistrācija pasākumam šeit.

Programmas “Erasmus+” prioritātes vērstas uz iekļaušanu un dažādību, digitālo transformāciju, vides ilgtspējas un klimata jautājumiem, kā arī dalību demokrātiskajā dzīvē. Plašāka informācija par programmas “Erasmus+” jaunatnes projektiem, projektu konkursiem un dalību tajos ir pieejama https://jaunatne.gov.lv/par-agenturu/programmas-projekti/erasmus/. Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Projektu vadības un uzraudzības daļas projektu koordinatoriem.

Informāciju sagatavoja: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra

Programmas “Erasmus+” plānošanas periods no 2021. –  2027. gadam ir turpinājums iepriekšējam programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” posmam, kas ilga no 2014. līdz 2020. gadam. Programmas “Erasmus+”jaunatnes projekti sniedz iespēju jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, iegūt jaunas kompetences un pieredzi, veicināt sociālo iekļaušanu, līdzdalību, radošumu un inovatīvas pieejas organizāciju un politikas līmenī jaunatnes jomā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas īstenošanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā „Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem – https://viaa.gov.lv/lat/.

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.