Ogres novads Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Izstāde Ogres novads kopā ar Ukrainu

Ogres novada pašvaldības organizētā fotoizstāde “Ogres novads kopā ar Ukrainu” Ogres pilsētā tika atklāta 24. februārī – dienā, kad apritēja divi gadi kopš krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Izstāde tika izvietota visās novada pilsētās, kā arī Tīnūžu pagastā. Pašlaik tā atrodas Suntažos, kur tā būs apskatāma līdz 14. aprīlim.

Iedzīvotāju interese par fotoizstādi ir ļoti liela, tāpēc arī turpmāk to varēs aplūkot dažādos novada pagastos:

• Ķeipene (pie tautas nama) – no 15. līdz 21. aprīlim. 15. aprīlī plkst. 19.00 Ķeipenes Tautas namā tiks izrādīta filma “Ukrainas frontē bez pārmaiņām”, kā arī notiks tikšanās un diskusijas par Ukrainu ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani;
  • Jumprava (aiz kultūras nama) – no 22. līdz 28. aprīlim;
  • Madliena (pie kultūras nama) – no 29. aprīļa līdz 6. maijam;
  • Lēdmane (pie tautas nama) – no 7. līdz 12. maijam;
  • Tome (sporta laukumā) – no 13. līdz 19. maijam;
  • Taurupe (pie kultūras nama) – no 20. līdz 26. maijam;
  • Birzgale – no 27. maija līdz 2. jūnijam;
  • Ogresgals (pie tautas nama) – no 3. līdz 9. jūnijam;
  • Ciemupe (pie tautas nama) –  no 10. līdz 16. jūnijam.

Brīvdabas fotoizstāde vēsta par Ogres novada īstenotajām atbalsta aktivitātēm Ukrainai kopš 2015. gada, kā arī ataino krievijas iebrukuma nodarīto postu. Izstādes veidošanā galvenokārt izmantotas Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa fotogrāfijas, kas tapušas, nogādājot Ukrainā palīdzības sūtījumus bruņotajiem spēkiem un civiliedzīvotājiem.

Izstādi papildina ložu cauršauta apvidus automašīna kā skarbs apliecinājums krievijas īstenotajai agresijai Ukrainas zemē. Domes priekšsēdētājs jau vairākkārt ir atgādinājis, ka automašīnas frontē izdzīvo no divām nedēļām līdz pāris mēnešiem, līdz ar to Ukrainai transportlīdzekļi ir īpaši nepieciešami.