Ogres novads Vide Ziņas, jaunumi
18. novembra svētki Ogrē

Ogres novada pašvaldības domes Finanšu komitejas sēdē 24. janvārī deputāti iepazinās ar Juridiskās nodaļas iesniegto saistošo noteikumu projektu “Par uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas vietu un laiku”.

Ogres novada pašvaldības Juridiskās nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Lelde Pencele, ziņojot par saistošo noteikumu projektu, uzsvēra, ka saistošie noteikumi ir nepieciešami, lai sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanas nolūkā tiktu ierobežota pirotehnikas izmantošana. Īpaši aktīvi tā tiek izmantota gadumijā, sagādājot stresu un paniku gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem, tāpēc ir nepieciešams noteikt konkrētu laiku, kad pirotehniku drīkst izmantot.

Saistošo noteikumu projekts paredz, ka uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanai publiskā vietā Ogres novada administratīvajā teritorijā personai ir jāsaņem novada pašvaldības atļauja, bez pašvaldības atļaujas uguņošanas ierīces un skatuves pirotehniskos izstrādājumus ir atļauts izmantot tikai normatīvajos aktos noteiktajās svētku, atceres un atzīmējamās dienās.

Saistošo noteikumu projektā ir iekļauts nosacījums, ka gadumijā uguņošanas ierīces un pirotehniskos izstrādājumus drīkst lietot no 31. decembra plkst. 23.45 līdz 1. janvāra plkst. 1.00.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis saistībā ar izskatīšanai iesniegto saistošo noteikumu projektu uzsvēra, ka pirotehnikas izmantošanas laika ierobežošana ir ļoti nepieciešama. “Daudziem iedzīvotājiem ir mājdzīvnieki. Ja būs zināms konkrēts laiks, cilvēki varēs savus mājdzīvniekus laikus pasargāt. Protams, visvairāk pirotehnika tiek izmantota 31. decembrī, un nav normāli, ka salūtu šaušana notiek jau krietni pirms pusnakts, pēc kādas citas valsts pulksteņa. Mēs dzīvojam Latvijā, un mums ir savs gadumijas laiks, kas jāievēro ikvienam, kurš dzīvo mūsu valstī. Saistošo noteikumu projekts paredz arī administratīvo atbildību, un par pirotehnikas izmantošanu gadumijā ārpus noteiktā laika ir paredzēts naudas sods 1000 eiro apmērā. Cilvēkiem ir jāatbild par savu rīcību, un soda apmērs daudziem tomēr liks aizdomāties,” norāda domes priekšsēdētājs.

Izskatīšanai iesniegtais saistošo noteikumu “Par uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas vietu un laiku” projekts guva vienbalsīgu Finanšu komitejas deputātu atbalstu.

Tuvākajā laikā, ņemot vērā jaunā Pašvaldību likuma prasības (šis likums stājies spēkā 2023. gada 1. janvārī), saistošo noteikumu “Par uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas vietu un laiku” projekts un tam pievienotais paskaidrojuma raksts tiks publicēts Ogres novada pašvaldības mājaslapā www.ogresnovads.lv, lai noskaidrotu sabiedrības viedokli par šo noteikumu projektu.