Igaunijas karoga krāsās izgaismots lokveida gājēju tilts

24. februārī Igaunija atzīmē Neatkarības dienu. Ogres novada pašvaldība šajos svētkos sirsnīgi sveic novada sadraudzības pašvaldības Jehvi un Hāpsalu, kā arī visu igauņu tautu, Ogres pilsētā esošos gājēju tiltus izgaismojot Igaunijas karoga krāsās – zilā, melnā un baltā.

Jehvi ir kādreizējā Ogres rajona sadraudzības pašvaldība. Ņemot vērā administratīvi teritoriālās reformas ietvaros notikušās izmaiņas, 2011. gadā sadarbības līgums tika atjaunots starp Jehvi pašvaldību un Ogres novada pašvaldību, paredzot sadarbību visās pašvaldību kompetencē esošajās jomās. Savukārt Hāpsalu pilsēta ir kādreizējā Ikšķiles novada sadraudzības pašvaldība. 2021. gadā, administratīvi teritoriālās reformas rezultātā apvienojoties Ikšķiles un Ogres novadiem, Hāpsalu kļūst par jaunizveidotā Ogres novada sadraudzības pilsētu.

Vienlaikus 24 . februāris ir arī datums, kas iezīmē ciešanas, sāpes un izmisumu, pirms diviem gadiem krievijai uzsākot pilna mēroga iebrukumu Ukrainā. Solidarizējoties ar ukraiņu tautu un paužot atbalstu tās cīņā pret agresorvalsti krieviju, gājēju tilti šovakar iemirdzēsies arī Ukrainas karoga zilajās un dzeltenajās krāsās.

Ukrainā Ogres novadam ir trīs sadraudzības pašvaldības. Ilgstošākā sadarbība izveidojusies ar  Černihivu, ar kuru 2007. gadā tika noslēgts nodomu protokols par sadarbību tādās jomās kā tirdzniecība, ekonomika un kultūra, kā arī izglītība, veselības aprūpe, jaunatnes politika, sports u.c. 2019. gadā tika parakstīts sadarbības līgums starp Ogres novada pašvaldību un Popasnas rajona valsts administrāciju – rajona militāri civilo administrāciju, bet 2023. gadā – ar Zbaražas pilsētas domi. Ogres novads atbalstu Ukrainai sniedz jau kopš 2015. gada, un pēc 2022. gada 24. februārī uzsāktā krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā Ogres novada pašvaldības vadība kopā ar novada iedzīvotājiem, uzņēmējiem, iestādēm un biedrībām pastāvīgi organizē palīdzības sūtījumus kara skartajai valstij.

Igaunijas karoga zilā krāsa apzīmē Igaunijas debesis, ezerus un jūru, melnā – Igaunijas zemi, bet baltā – cilvēku tieksmi pēc prieka un gaismas. Ukrainas karogs sastāv no divām vienāda platuma horizontālām līnijām — zilas un dzeltenas —, kas simbolizē zilas skaidras debesis virs dzeltena kviešu lauka.