Projektu konkursu noslēguma pasākuma atklāšana

Sestdien, 3. decembrī, Lielvārdes Kultūras namā notika Ogres novada pašvaldības projektu konkursu “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” un “R.A.D.I. – Ogres novadam” noslēguma pasākums, pulcinot aktīvus un darbīgus Ogres novada iedzīvotājus. Izmantojot pašvaldības piešķirto finansējumu, viņi šogad īstenojuši daudzus vērtīgus projektus, uzlabojot dzīves vides kvalitāti, kā arī organizējot kultūras, sporta un neformālās izglītības pasākumus visā jaunizveidotā novada teritorijā.

Pasākuma laikā tika sniegts ieskats abu konkursu norisē, kā arī īsi pastāstīts par katru no realizētajiem projektiem. Tādu šogad ir ļoti daudz – kopā abos konkursos īstenoti 83 projekti. To ieviesēji – iedzīvotāju grupas un organizācijas – saņēma ne vien klātesošo atzinību, bet arī apliecinājumus par veiksmīgu projekta realizāciju.

Sanākušos uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, sakot “lielu paldies par uzdrošināšanos, par to, ka jūs radāt, jūs piedalāties, nebaidāties no kritikas. Tad, kad radītāju būs vairāk un kritizētāju mazāk, pasaule būs labāka”.

Pasākuma izskaņā konkursu dalībnieki varēja baudīt muzikālu pārsteigumu – Ilzes Ķuzules-Skrastiņas, Kristiānas Stirānes, Marta Kristiāna Kalniņa un Jāņa Miltiņa sniegto koncertu gaišās un sirsnīgās noskaņās. Tika arī paziņoti tie projekti konkursa “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” ietvaros, kurus vērtēšanas komisija uzskatījusi par labākajiem.

Par “Gada projektu” atzīts un naudas balvu 300 EUR apmērā saņems Ķeguma pilsētas un apkaimju biedrības projekts “Informatīvā objekta "Tome" uzstādīšana uz autobusa pieturas "Tome" jumta”. 200 EUR nominācijā “Oriģinalitāte” piešķirti projektam “Andromeda satiek Kronu (Hronosu)”, ko Lauberes pagastā īstenoja iedzīvotāju grupa “Daidalieši”. Iedzīvotāju grupas “Kopā varam!” projekts “Sajūtu taka – dabas dziednīca bērniem ar īpašām vajadzībām”, kas īstenots Jumpravā, Valdemāra pamatskolas teritorijā, iegūst naudas balvu 200 EUR apmērā nominācijā “Aktīva lietotāju līdzdalība projektā”. Naudas balvas 150 EUR apmērā piešķirtas biedrības “Lazdukalni 2000” projektam “Skatu tornis Lazdukalnos” (nominācijā “Mērķtiecība”) un iedzīvotāju grupas “Mūsu Mazozoliem” projektam “Esam aktīvi” (nominācijā “Nerimstošs entuziasms”).

Kā jau informēts iepriekš, šī gada janvārī Ogres novada pašvaldība izsludināja divus projektu konkursus – “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā”, kas dod iespēju iedzīvotājiem īstenot projektus dažādās ar dzīves vides kvalitātes uzlabošanu saistītās sfērās, un “R.A.D.I. – Ogres novadam”, kura mērķis ir veicināt sabiedrības iniciatīvas neformālās izglītības, pilsoniskās aktivitātes, sporta, aktīva dzīvesveida un kultūras jomās. Abos konkursos kopā tika saņemti 112 projektu pieteikumi, no kuriem apstiprināti 85. Vasaras un rudens mēnešos tie tika ieviesti dzīvē, savukārt tagad pēc Covid-19 pandēmijas ierobežojumu radītā 2 gadu pārtraukuma konkursu dalībnieki atkal varēja pulcēties ikgadējā noslēguma pasākumā, kas tradicionāli tiek rīkots Adventes laikā kādā no ārpus novada centra esošajām kultūras iestādēm, – šogad Lielvārdē.