Satiksme, ceļi Ziņas, jaunumi
Automašīnas ielas malā

Daudzās Ogres novada apdzīvotās teritorijās (īpaši privātmāju rajonos) ir raksturīgas šauras ielas, kuru platums jau tā liedz diviem transportlīdzekļiem samainīties savā starpā. Situāciju apgrūtina privātīpašnieku gar īpašuma robežu ceļa malām novietotie akmeņi, izveidotie apstādījumi, kā arī ielu malās novietotie auto.

Ogres novada pašvaldība aicina iedzīvotājus nenovietot transportlīdzekļus ilgstošai stāvēšanai šaurajās ielās, jo tie apgrūtina gājēju un riteņbraucēju pārvietošanos, citu transportlīdzekļu pārvietošanos, ceļu uzturēšanas darbu veikšanu, atkritumu izvešanu, kā arī operatīvo dienestu piekļuvi teritorijai. Savukārt ziemas sezonā šo transportlīdzekļu dēļ ielās nevar iebraukt sniega tīrīšanas tehnika, līdz ar to tiek saņemtas sūdzības par neiztīrītām ielām.

Pašvaldība atgādina, ka atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumu 121. pantam, ja ar ceļa zīmēm vai ceļa apzīmējumiem nav noteikts citādi, apstāties un stāvēt aizliegts vietās, kur attālums starp brauktuves nepārtraukto ceļa apzīmējuma līniju, sadalošo joslu vai pretējo brauktuves malu un apturētu transportlīdzekli ir mazāks par 3 m. Savukārt 122. pants nosaka, ja ar ceļa zīmēm vai ceļa apzīmējumiem nav noteikts citādi, stāvēt aizliegts vietās, kur stāvošs transportlīdzeklis var neļaut braukt (iebraukt vai izbraukt) citiem transportlīdzekļiem vai traucē gājēju pārvietošanos. Par noteikumu neievērošanu sods ir brīdinājums vai 6 naudas soda vienības (30 eiro).

Ogres novada pašvaldība aicina ceļu satiksmes dalībniekus ievērot noteikumus, kā arī izrādīt savstarpējo cieņu un sapratni.