Ogres novads Satiksme, ceļi Ziņas, jaunumi
Sniegots ceļš

Ogres novada pašvaldības Ielu un ceļu uzturēšanas nodaļas vadītājs Pēteris Bužers stāsta, ka ziemas uzturēšanas darbi notiek atbilstoši ielu uzturēšanas klasēm, kas ir sadalītas, skatoties pēc autotransportu intensitātes. “Katrā ielā tiek saskaitītas, cik diennaktī pārvietojās automašīnas. Pēc tam izmantojam speciālas formulas, no kurām tiek noteikta, kāda ir šī uzturēšanas klase.”

Viņš atklāj, ka Ogres novada izstrādātās ceļu specifikācijas balstās uz Latvijas valsts ceļu specifikācijām. Tajās ir atrunāta katras uzturēšanas klases, sniega tīrīšanas, kaisīšanas, rievošanas u.c. darbu kārtība, un tā ir apstiprināta ar domes lēmumu.

“Pavisam ir A, B, C, D un E uzturēšanas klases un pēc tām mēs arī strādājam. Katram ziemas darbam ir noteikts, cik ilgā laikā ir jāsāk rīkoties. Ogrē un Ogresgalā ielu un ceļu uzturēšanas darbus veic ārpakalpojums.”

Pēteris Bužers uzsver, ka pirmajā vietā vienmēr ir autobusu maršruti. “Tā ir visaugstākā klase, jo cilvēkiem ir jātiek uz darbu, uz vilcienu un citur.” Savukārt pēc tam tiek pievērsta uzmanība platākajām ielām. “Tās notīrām ātrāk un tikai tad ķeramies pie mazajām ielām. Protams, daudziem iedzīvotājiem ir pretenzijas par to, ka viņu konkrētā iela tiek notīrīta tikai pēc vairākām stundām, taču tāda ir kārtība. Sākumā lielākās ielas un pēc tam pārējās. Pie tā mēs strikti pieturamies.”

Viņš norāda, ka pie mainīgiem laikapstākļiem ir noteikts, cik daudz sniegs var sasnigt līdz brīdim, kad tas ir jāsāk tīrīt. “Pēc sasnigšanas nav noteikts sniega biezums, pēc kura jāsāk tīrīšana, tomēr, ja snieg bez apstājas, tad sniega tīrīšana tiek uzsākta pie 20 centimetru sasniguma.” Savukārt, kad nāk atkusnis, tad jāmēğina noķert īstais brīdis, kurā sākt veikt darbu. “Ja no rīta ir plusos, bet pēc brīža jau piesalst, tad rīkojamies un informējam uzturētājus, lai veic apstrādi. Savukārt, ja snieg, ceļus nav jēgas kaisīt, jo tas neko nedod. Tad nogaidām, kad beidz snigt vai tiek sasniegts konkrētais sniega biezums, un tad veicam apstrādi.”

Ceļu un ielu uzturēšanas darbus Ogrē un Ogresgala pagastā veic divi uzņēmumi.

• SIA “VIA Mežs”, tālr. 25633463;

Uzturēšanas teritorija:  Pārogres rajons, Jaunogres rajons (robeža ir Ogres upe līdz Lašupēm un dzelzceļa līnija Jaunogrē), Ogresgala pagasts.

• AS “ACB”, tālr. 25633463;

Uzturēšanas teritorija: Ogres pilsētas centrs un Loka ielas rajons, Lašupes.

Ietvju uzturēšana ir SIA “Ogres namsaimnieks” pārziņā. Savukārt novada pagastos ceļu un ielu uzturēšanu nodrošina gan pagastu komunālie dienesti, gan arī tiek izmantots ārpakalpojums, pagasta pārvaldei slēdzot līgumus ar zemnieku saimniecībām.