Ierīkota automatizētā plūdu monitoringa sistēma Ogres upē

Kopumā ir izbūvētas trīs automātiskās Ogres upes ūdens līmeņa mērīšanas iekārtas (AHS) - Ogres pilsētā pie arkveida gājēju tilta jeb “līkā tilta” (AHS Nr.1), netālu no Ogres upes HES (AHS Nr.2) un pie vanšu tilta Ogresgalā (AHS Nr.3). AHS Nr.2 un AHS Nr.3 izbūve ir veikta trīs posmos - hidrotehnikās būves izbūve, elektroapgāde, kā arī līmeņa sensora uzstādīšana un videonovērošanas ierīkošana. Savukārt Ogrē pie “Līkā tilta” ir uzstādīts līmeņa sensors un ierīkota videonovērošana, lai varētu iegūt papildu datus par mērījumiem.

Līgums “Ogres upes ūdens līmeņa mērīšanas iekārtu būvniecība” šī gada 3. martā noslēgts ar SIA “Ilgma”, tā summa ir 28 884,57 eiro. Objektu būvuzraudzību veica SIA “G.L.B.” par kopējo summu 2 420 eiro.

Jau informējām, ka Ogres novada pašvaldība īsteno INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas projektu „NOAH” kopā ar 17 citiem Baltijas jūras reģiona partneriem (no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Polijas, Vācijas un Somijas) un projekta vadošo partneri Tallinas Tehnoloģiju universitāti.

NOAH mērķis ir izveidot koncepciju visaptverošai plānošanai un ieviest viedu nokrišņu notekūdeņu novadīšanas infrastruktūru pastāvošajā pilsētvidē. Visaptveroša plānošana apvieno lietus ūdens apsaimniekošanu ar teritoriālo plānošanu. Tai seko vieda nokrišņu notekūdeņu novadīšanas infrastruktūras attīstīšana, lai esošā infrastruktūra būtu noturīgas pret klimata pārmaiņu ietekmi.

Projekta ietvaros Ogres novada pašvaldībā ierīkotā automatizētā plūdu monitoringa sistēma nodrošinās ne tikai operatīvu un ātru apziņošanu atbildīgajiem dienestiem, kā arī iedzīvotājiem, kas atrodas plūdu riska teritorijā, bet arī veiks preventīvu Ogres upes ūdens līmeņu monitoringu.

Ogres novada pašvaldības projekta partnera budžets ir 160 000 EUR no kuriem 85% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu, bet atlikušie 15% ir pašvaldības finansējums. Projekta īstenošanas termiņš ir no 18.01.2019. līdz 30.09.2021.

Sīkāka informācija par projektu pieejama ŠEIT.

Programmas un projekta logo
Vīrietis uz ceļazīmes staba applūdušā ielā
Ogres upe pavasarī
Uzsākta automatizētās plūdu monitoringa sistēmas ierīkošana Ogres upē