Pašvaldība Vide
Iestādi savu priedi Ogres novadā!

Ogres novada pašvaldības domes vadība, piedaloties arī eksprezidentam Raimondam Vējonim, pilsētas zaļo rotu bagātinās plkst. 10.00 Krasta laukumā, Brīvības ielā 58 B, Ogrē.

Iedzīvotāji aicināti stādīt priedes gan īpaši izvēlētās pašvaldībai piederošās teritorijās, gan arī savā privātīpašumā.

Priežu stādi norādītajā laika posmā būs pieejami izraudzītajās stādīšanas vietās:

• aktīvās atpūtas laukumā Jaunogrē, Vidus prospektā 25;
  • Krasta laukumā Brīvības ielā 58 B;
  • pie Ogres novada pašvaldības Brīvības ielā 33;
  • Krastā ielas pieguļošajās nogāzēs;
  • Brīvības ielā;
  • Ogres Zilo kalnu dabas parka teritorijā;
  • Jāņa Čakstes prospektā – Ogres upes nogāzes daļā, ceļa nodalījuma joslā;
  • Ogres 1. vidusskolas teritorijā Zinību ielā 3.

Katrā no šīm vietām priežu stādītājus sagaidīs speciālists, kurš ierādīs konkrētu vietu stādīšanai, izsniegs nepieciešamo inventāru un stādus.

Priežu stādus var saņemt arī stādīšanai privātā īpašumā – tā ir katra īpašnieka izvēle, taču jāņem vērā, ka priedīšu stādīšanai un to veiksmīgai augšanai ir specifiskas prasības – kurā katrā vietā priede neieaugs. Ja piemērotas vietas izvēlei nepieciešams padoms, var sazināties ar Ogres novada pašvaldības būvvaldes ainavu arhitekti Seniju Smiltnieci, tālrunis 65068763.

Atkritumu vākšana jāorganizē katras teritorijas īpašniekam

Jau pērn Ogres novada pašvaldība pauda noraidošu attieksmi pret atkritumu vākšanu, jo akcija ilgtermiņā nenes rezultātu. “Talkas dienu pārvēršot par atkritumu savākšanas akciju un lepojoties ar talkas laika savākto atkritumu daudzumu, pozitīvs rezultāts nav gūts – teritoriju piemēslošana turpinās. Katrai teritorijai – mežam, parkam, jebkuram zemesgabalam – ir īpašnieks, un īpašnieks ir atbildīgs par kārtību un tīrību viņam piederošajā teritorijā, nevienam citam nav jāvāc tajā atstātie atkritumi. Mēs esam izvēlējušies citu ceļu, kā veidot saudzējošu attieksmi pret dabu,” uzsver Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Zaļā rota jāatjauno - stādīsim priedes!

Lai izglītotu iedzīvotājus par dabas vērtībām un to saudzēšanu, pērn talkas dienā pašvaldība ieviesa jaunu aktivitāti, sarīkojot atraktīvu izglītojošu pasākumu “Zili zaļi brīnumi Ogres Zilajos kalnos”. Pasākums guva ļoti lielu atsaucību, un iedzīvotāji to vērtēja ļoti atzinīgi.

Turpinot pagājušajā gadā iesākto, taču ņemot vērā krīzes situāciju un tās laikā noteiktos ierobežojumus, šogad pašvaldība ir izvēlējusies citu pieeju iedzīvotāju izglītošanā par dabas vērtībām un vides saudzēšanu.

E. Helmanis: “Aicinu mūsu novada iedzīvotājus sestdien, 16. maijā, stādīt kokus. Iestādot koku, cilvēks vairo dabas bagātību un reizē uzņemas atbildību par dabas saudzēšanu. Šajā procesā ir ieguldīts paša darbs, un daba vairs nešķiet kā abstrakts lielums, līdz ar to palielinās atbildības sajūta un veidojas saudzējoša attieksme pret dabu un apkārtējo vidi. Aicinām stādīt priedi, jo tas ir Ogres novada simbols, kas attēlots arī Ogres novada ģerbonī.”

Domes priekšsēdētājs arī norāda, ka, realizējot infrastruktūras projektus, būvniecības vietās diemžēl nākas izcirst kokus, daudzi koki iet bojā dažādu slimību un vecuma dēļ – neviens un nekas nav mūžīgs – lai atjaunotu apdzīvotās vietas zaļo rotu, jāstāda jauni koki, un Ogres novada pašvaldība to dara.

Dalieties priekā ar citiem!

Priedīšu stādītāji aicināti par iestādītā kociņa jauno dzīves vietu, kā arī paša stādītāja labi padarīto darbu pavēstīt arī citiem, iemūžinot fotogrāfijās un nosūtot uz e-pastu: olga.tinkuse@ogresnovads.lv vai zane.cirite@ogresnovads.lv vai uz Ogres novada pašvaldības Facebook lapu: https://www.facebook.com/OgresNovads/.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un dot savu ieguldījumu pilsētas zaļās rotas atjaunošanā un papildināšanā!

Pievienotie faili