Uzņēmējdarbība Ziņas, jaunumi
Ikšķilē atklāj jaunu un modernu saliekamo dzelzsbetona paneļu ražotni

Šodien Ikšķilē, Paleju ielā 2, viens no lielākajiem privātajiem Zviedrijas komercīpašumu attīstītājiem “Kilenkrysset AB” svinīgā pasākumā atklāja jaunu un modernu saliekamo dzelzsbetona paneļu ražotni.

Šeit darbosies uzņēmums “Kilen Baltic”, kas darbojas kopš 2020.gada un ir “Kilenkrysset AB” meitas uzņēmums. “Kilen Baltic” komandai mērķtiecīgi strādājot, pierādot savu kompetenci un lojalitāti, “Kilenkrysset AB” nolēma investēt 2,5 miljonus eiro jaunā un modernā saliekamā dzelzsbetona paneļu ražotnē Ikšķilē. 2021.gadā tika uzsākta būvniecība 2300 kvadrātmetru plašai ražošanas ēkai ar biroja telpām un 3000 kvadrātmetru lielu āra teritoriju. Šī ir viena no modernākajām un efektīvākajām saliekamā dzelzsbetona ražotnēm Baltijā. Iekārtās investēts vairāk kā 1 miljons eiro un tiks radītas līdz 40 jaunām darba vietām atbilstoši augstākajām skandināvu prasībām.

Svinīgā pasākuma atklāšanā “Kilen Baltic” valdes loceklis Roberts Kaufiņš dalījās ar savu pirmo iespaidu par “Kilenkrysset AB”, tā īpaši veiksmīgo biznesa ētiku, motivētajiem darbiniekiem, lielisko ofisu, kas radīja vēlmi sadarboties ar šo uzņēmumu, gūt pieredzi un zināšanas, lai kaut ko tādu izveidotu arī Latvijā: “Es esmu pārliecināts, ka šī būs viena no modernākajām un efektīvākajām rūpnīcām Eiropā.”

“Kilenkrysset AB” vadītājs un īpašnieks Jans Persons (Jan Persson) sveica visus pasākuma dalībniekus jaunajā, modernajā ražotnē un pauda prieku par sadarbību starp Latviju uz Zviedriju. Uzņēmuma mērķis ir kļūt par Zviedrijas uzņēmumu biznesa centru Latvijā, veicinot Zviedrijas un Latvijas uzņēmumu sadarbību. Latvijā paredzēts attīstīt jaunus industriālos parkus un dzīvojamos rajonus.

Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, sveicot uzņēmumu ar ienākšanu Latvijā un jaunas rūpnīcas atklāšanu, atzina, ka uzņēmums izvēlējies lielisku laiku, kad ienākt Latvijas tirgū, jo uzņēmuma mērķi ir ļoti līdzīgi Latvijas valdības mērķiem, piemēram, mājokļu būvniecības attīstība un jaunu industriālu investīciju veicināšana.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzsvēra, ka Ogres novads novērtē ikvienu investīciju un sadarbību, kas nes pienesumu novada attīstībā: “Mums ir gods, ka šis zviedru uzņēmums izvēlējies investēt tieši Ogres novadā, kas rada jaunas darba vietas mūsu iedzīvotājiem, kā arī attīsta novada teritoriju.”

R.Kaufiņš pateicās Ogres novada pašvaldībai par sniegto atbalstu. Jau informēts, ka pagājušajā gada  vasarā Ogres novada pašvaldībā viesojās pārstāvji no zviedru uzņēmuma “Kilenkrysset AB”, lai pārrunātu uzņēmuma stratēģiju un attīstības plānus gan Ogres novadā, gan Latvijā kopumā.

Pasākumā piedalījās arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projektu departamenta direktore Ivi Anna Buce, kura atklāja, ka Zviedrija ir kļuvusi par investīciju līderi Latvijā un pauda cerību, ka uzņēmums pievienos savu vērtību un kvalitāti visam būvniecības sektoram Latvijā. Vēlot veiksmi, uzņēmumu sveica arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis.

Atklāšanas viesus priecēja folkloras deju grupa “Dandari”. Īpaši aizraujošs bija lentes pārgriešanas priekšnesums, kurā šķēres lentes griešanai tika nodotas, nesējam ejot pa virvi pāri visai ražotnei. Vēlāk bija iespēja arī doties ekskursijā pa ražotni.