Pagasti Madlienas pagasts
Improvizācijas teātris “TeaTree Impro” aicina uz izrādi Madlienā

“TeaTree Impro” dibinātāja un vadītāja Mairita Strūberga stāsta, ka pirms šīs izrādes teātra biedriem Madlienā notiks intensīvi mēģinājumi – līdzīgi nometnei, kurā aktieri turpinās attīstīt savstarpējo saspēli, jaunus ainu veidus u.c., jo, spēlējot izrādi, kas ir improvizēta, tajā nav iepriekš sagatavota scenārija. Tomēr katram, no malas skatoties notiekošo, rodas dažādas idejas, kas varētu notikt tālāk, bet kā lai uzticas šīm idejām, kā lai saprot, vai tās, izspēlējot uz skatuves, nesabojās vai pilnībā neizmanīs stāsta gaitu? Šī iemesla dēļ nepieciešami mēģinājumi, lai rastu savstarpējo saspēli, uzticību sev un citiem, un ļautu idejām virmot gaisā.

Ik pa laikam improvizatori ar dažādām izrādēm dodas ārpus Rīgas, un Madliena ir viens no pagastiem, ar kuriem jau iepriekš izveidojusies sadarbība. Tā gan iepriekš bijusi ar teātri nesaistītos projektos – šeit notikušas vairākas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes studentu pašpārvaldes rīkotas radošās darbnīcas (vairāki improvizācijas teātra dalībnieki ir RTU arhitektūras studenti un absolventi).

“Jau pagājušajā gadā uzrunājām Madlienas pagasta pārvaldes vadītāju Ojāru Atslēdziņu un nospēlējām izrādi, un šogad nolēmām to atkārtot. Teātra dalībniekiem ir interese spēlēt izrādi arhitekta Zigurda Lazdiņa projektētajā Madlienas pagasta pārvaldes ēkā, kuras apaļā zāle ir sava izmēra un konfigurācijas ziņā ļoti piemērota tieši improvizācijas teātra formātam. Esam priecīgi, ka Ojārs Atslēdziņš ir izrādījis ļoti pretimnākošu attieksmi savstarpējai sadarbībai,” stāsta M.Strūberga un piebilst, ka Madlienā plānots spēlēt brīvā formā – vairākas īsas ainas, balstītas uz skatītāju ieteikumiem.

Savā aicinājumā 18. augustā apmeklēt izrādi Madlienā improvizatori raksta: “Nedaudz atkopušies no lielpilsētas stresa, dūmiem un trokšņa, būsim gatavi, iedvesmojoties no jums, skatītājiem, rampas uguņos atveidot pazīstamas ainas no savas vai kaimiņu ikdienas dzīves vai savērpt visfantastiskākos fantāzijas stāstus. Jūsu smiekli, domīgais smīns un neizpratnē savilktās uzacis būs viņu labākais atalgojums. Paņemiet līdzi visu savas dzīves bagāžu – novēroto, piedzīvoto un izjusto – un nāciet piedalīties tagadnes mirkļa izgaršošanā ar Madlienas mūžsenās aizbildnes Marijas Magdalēnas svētību!”

Informācijai

Improvizācijas teātris “TeaTree” izveidojās 2014. gada 27. martā, kad tā pirmie aktieri kāpa uz skatuves, lai spēlētu savu pirmo izrādi. “TeaTree” profesionāļi vada apmācības un meistarklases. Līdz šim nospēlētas vairāk nekā 100 izrādes, apmācīti aptuveni 70 jaunie improvizācijas aktieri. Jauniešus, kuri darbojas “TeaTree”, vieno kopīga kaislība - improvizācija, kas ir tēlojums, spēle, saspēle, kas rodas šeit un tagad, kur nekas nav iepriekš izdomāts vai plānots.

Teātra tīmekļvietne: www.teatree.lv

Pievienotie faili