Tomes pagasts Ziņas, jaunumi
Tomes pieturas nosaukums

Ogrēnietis Ints Skujiņš Tomes pagasta vadītāja amatā ir nostrādājis nedaudz vairāk kā 3 mēnešus, pa šo laiku iepazinies ar situāciju pagastā, aktuālākajām problēmām tajā, kā arī apsvēris iespējas, kā šo teritoriju attīstīt.

Viņš uzsver, ka viens no galvenajiem mērķiem ir veidot Tomes pagasta atpazīstamību, parādīt esošās iespējas citā gaismā un pieejamos finanšu resursus izmantot pēc iespējas efektīvāk. Šogad plānots piedalīties projektā, kura ietvaros tiktu izveidots vides objekts, lai ikviens, šķērsojot Tomes pagastu, zinātu un atcerētos šo vietu kā skaistu un sakoptu teritoriju.

Domājot par nākotni, pagasta vadītājs norāda, ka šeit pieejami dažādi resursi, kas šobrīd netiek pilnvērtīgi izmantoti, piemēram, plašās priežu mežu teritorijas, Daugavas tuvums, Ratu kalns, zivjaudzētava, kas ļauj nodrošināt aktīvās atpūtas iespējas, veicināt lauku tūrisma attīstību. Jau šobrīd daudzi iedzīvotāji ir iecienījuši rudens sezonā sēņot un ogot pagastā, ik gadu tiek organizēts arī Tomes pagasta sēņošanas čempionāts. Lai veicinātu aktīvās atpūtas iespējas arī bērniem un jauniešiem, tuvākajā laikā plānots uzlabot bērnu laukumiņu pie Tomes Tautas nama, uzstādot arī mājiņu ar interaktīvo paneli.

Skats uz Tomes pagastu, autors Kaspars Krafts, F/64 Photo Agency

Tomes pagasts atrodas izdevīgā ģeogrāfiskā stāvoklī – apmēram pusstundas laikā var nokļūt līdz Rīgai, tāpēc viens no I. Skujiņa mērķiem ir veicināt iedzīvotāju interesi gan par iespējām dzīvot, gan atpūsties pagastā.

Protams, liela nozīme ir infrastruktūrai. Tāpēc svarīgi ir uzlabot transporta pieejamību ar Ķeguma pilsētu un tuvākajiem pagastiem, veikt ceļu seguma uzturēšanu un uzlabošanu, kā arī nākotnē izveidot elektroauto uzlādes pieslēguma vietas. Pārvaldes vadītājs uzsver, ka pagasta iedzīvotājiem ir jābūt pieejamam sabiedriskajam transportam, lai nokļūtu uz veselības aprūpes iestādēm Ogres novadā un Rīgā. Attīstot infrastruktūru, tiks attīstīta arī ekonomika, kas ir pagasta labklājības pamatā. I. Skujiņš atzīmē, ka Tomes pagastā ir liels potenciāls tieši “zaļās” ekonomikas attīstībai, piemēram, bioloģiskā augļkopība, lauksaimniecība un biškopība, kā arī mežsaimniecība, mežizstrāde un kokapstrāde.

Pagasta vadītājs atzinīgi novērtē Tomes pagasta iedzīvotāju lielo aktivitāti, piemēram, projektu ietvaros sakārtoto autobusa pieturu, vietējās biedrības organizētos pasākumus bērniem un ģimenēm. Dažādos projektu konkursos ik gadu piedalās iedzīvotāju iniciatīvas grupa “Laši”, sieviešu biedrība “Ābele” un citi. Tomes Tautas namā aktīvi darbojas amatierkolektīvi  – folkloras kopa “Graudi”, amatierteātris “Poga” un dāmu vokālais ansamblis. Viņa mērķis ir saglabāt un attīstīt pagastā esošās kultūras tradīcijas, savukārt Tomes Tautas namu uzturēt kā kultūras centru, kurā iedzīvotājiem būtu pieejamas mūsdienīgas izstādes, koncerti un tematiskie pasākumi. Tāpat būtu jāattīsta Tomes pagasta bibliotēkā pieejamie pakalpojumi, veidojot mūsdienīgu digitālu e-vides un datu pieejamību. Nepieciešams saglabāt un attīstīt Tomes evaņģēliski luterisko baznīcu un Ķeguma novada muzeju, kas izvietots kādreizējās Tomes pamatskolas ēkā, kā arī rūpēties par kapu sakārtotību. Svarīgi ir turpināt nodrošināt pagasta iedzīvotājiem izglītības pieejamību, skolēniem nodrošināt iespējas nokļūt uz skolu.

Jaunajam pagasta vadītājam ir daudz ideju teritorijas attīstībai, taču viņš apzinās, ka daudz kas ir atkarīgs no pieejamā finansējuma, tāpēc tiks meklētas iespējas, kā to piesaistīt, piemēram, piedaloties dažādos projektos.

I. Skujiņš ir atvērts jaunām idejām un labprāt uzklausīs iedzīvotājus. Oficiālais pieņemšanas laiks ir otrdienās, bet pie viņa var vērsties jebkurā laikā, zvanot uz 26138436 vai rakstot uz e-pasta adresi: ints.skujins@ogresnovads.lv.

Pārvaldes vadītājs aicina iedzīvotājus sekot līdzi aktualitātēm sociālā tīkla Facebook esošajā Tomes Tautas nama vietnē, kur var atrast aktuālāko informāciju par notikumiem Tomes pagastā.

“Dzīvoju Ogres novadā jau 45 gadus un uzskatu to par labāko, skaistāko un perspektīvāko novadu valstī. Tomes pagasta nākotni redzu kā zaļu, dabai draudzīgu, sakārtotu, ar harmonisku vidi, ar savu vēsturi un kultūru,” noslēgumā norāda I. Skujiņš.