Izaicinājums "Miljoni soļu Latvijai", zīmējums ar cilvēkiem, kas iet, ziema, rezultāti

Sabiedrības integrācijas fonds 2023. gada 23. decembrī Latvijas pašvaldības un to iedzīvotājus aicināja piedalīties izaicinājumā  “Miljoni soļu Latvijai”, kura laikā ar aplikācijas palīdzību tika fiksēti visu dalībnieku, kas izvēlējušies izaicinājumā piedalīties, noietie soļi. Izaicinājuma mērķis bija ne vien motivēt Latvijas iedzīvotājus veselīga dzīvesveida atbalstīšanā ziemā, bet arī veidot ikviena iedzīvotāja piederības un kopienas sajūtu savai pašvaldībai.

2024. gada 29. februārī, izaicinājumam noslēdzoties, ar lepnumu varam teikt (un tas, protams, nav nekas jauns!), ka Ogres novada iedzīvotāji ir varen sportiski, aktīvi un kustīgi! 810 Ogres novada dalībnieki, rēķinot vidēji noieto soļu skaitu, ir palīdzējuši novadam aizsoļot līdz 3. vietai! Te gan noteikti jāpiebilst, ka tieši vidējo soļu skaitu sasniegt nemaz nav tik viegli, ņemot vērā faktu, ka tas tiek aprēķināts, dalot uz izaicinājumā kopā iestaistījušos dalībnieku skaitu. Šo nedaudz vairāk kā 2 mēnešu laikā aktīvākais Ogres novada staigātājs sasniedzis 3 827 226 soļus, otrajā vietā ir 3 751 820 noieti soļi, trešajā – 3 608 167 soļi. Daudz neatpaliek arī nākamie izaicinājuma dalībnieki! Kopējais Ogres novada iedzīvotāju noietais soļu daudzums ir 265 766 690 soļi! Kopējo noieto soļu kategorijā Ogres novads ir ieguvis augsto 5.vietu.

Arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis aicināja novadniekus iesaistīties šajā aktivitātē, sakot “Vēlos aicināt novadniekus būt aktīviem, iesaistīties šajā labi iecerētajā pasākumā! Šis ir gadījums, kad patīkamo un lietderīgo viegli apvienot. Vai gan nav vienkārši? Izej vakara pastaigā ar ģimeni, draugiem un palīdzi Ogres novadam uzvarēt šajā mazajā sacensībā!”.

Gandrīz 20 000 Latvijas iedzīvotāju kopīgiem spēkiem nostaigājuši teju 6 miljardus soļu jeb vairāk nekā 4 miljonus kilometru. Sīvā cīņā, komandu vietu sadalījumam mainoties teju katru dienu, par aktīvāko pašvaldību atzīta Varakļānu novada pašvaldība.