Vide Ziņas, jaunumi
22. aprīlī notiks Meža dienu pasākums MEŽS VESELĪBAI

22. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 15.00 Ogres Zilajos kalnos norisināsies 95. Latvijas Meža dienu izglītojošais pasākums ar devīzi “Mežs – veselībai”, kurā varēs noskaidrot, ko mežs var sniegt mūsu un ko mēs – meža veselībai.

Ikviens interesents tiek aicināts nākt un piedalīties, saturīgi pavadīt laiku dabā, uzzināt daudz jauna par meža bagātībām, tā nozīmi mūsu veselībā, cilvēka lomu un pienākumiem tajā un citiem jautājumiem.

Kopā ar Oveselība, jau pulksten 9.30, tiekoties Dubkalnu ūdenskrātuves stāvlaukumā, būs iespēja meditēt dabā.

Savukārt no plkst. 11.00 pasākuma ietvaros, pieveicot aptuveni 2 km garu trasi (no Ogres Zilo kalnu sākuma līdz Bērnu aktīvās atpūtas laukumam), būs iespēja apmeklēt tajā izvietotos kontrolpunktus, kuros dalībniekiem atbilstoši savai darbības jomai sniegs informāciju un dos izglītojoša rakstura uzdevumus dažādas un organizācijas un biedrības.

No organizatoru jau iepriekš sarūpētām sagatavēm gan maziem, gan lieliem interesentiem būs iespēja sanaglot putnu būrīšus un uzzināt, kā būrīši pareizi izliekami kokos, kā kopjami un tīrāmi. Interesenti varēs iepazīsties ar putnu olu un izbāžņu kolekciju, noskaidrot dažādus putnu dzīves noslēpumus, darboties ar saliekamu būrīti un taisīt ligzdiņas. Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs gaidīs tos, kuri vēlēsies atpazīt koku sēklas, indīgos meža augus, risināt āķīgus uzdevumus. Apmeklētāji varēs arī relaksēties “MammaDaba” līdzatvestajā čiekuru vannā, bet asāku izjūtu meklētājus gaidīs arboristi, piedāvājot ar profesionālu aprīkojumu uzkāpt kokā. Sportisko aktivitāšu cienītāji aicināti piedalīties orientēšanās sacensībās, izmēģināt diska golfa metienus un elektrovelosipēdus. Tāpat būs iespēja iztaujāt ekspertus par egļu astoņzobu mizgrauzi un citiem ar mežu saistītiem jautājumiem, noskaidrot par drošības pasākumiem mežā, izmēģināt Valsts ugunsdzēsības dienesta un Ogres novada pašvaldības policijas aprīkojumu, piedalīties SIA “Ķilupe” rīkotajā atkritumu šķirošanas spēlē, iepazīt biedrības “Sniega suņi” četrkājainos draugus un piedalīties citos āķīgos uzdevumos.

Pēc dalības šajās un vēl daudzās citās izzinošās aktivitātēs pret ziedojumu gatavotājām un, protams, Ukrainas uzvarai, spēkus un enerģiju varēs atgūt ar Rembatē dzīvojošo ukraiņu sieviešu vārīto zupu - boršču.

22. aprīlī, kad Latvijā ir izsludināta Lielā talka un atkal tiks vākti atkritumi, Ogres novada pašvaldība kopā ar pašvaldības aģentūru “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra”, kā arī daudziem atbalstītājiem rīko izglītojošo pasākumu “Mežs – veselībai”. Šoreiz ir izvēlēta šāda devīze, jo šī gada Starptautiskās Meža dienas tēma ir “Mežs un veselība”, aicinot pievērst uzmanību, cik būtiski nodrošināt mežu veselību, tādējādi gādājot gan par cilvēku iztiku, gan bioloģisko daudzveidību un veselīgu apkārtējo vidi.

Dodies mežā un esi vesels! Dalība pasākumā bez maksas.

22. aprīlī notiks Meža dienu pasākums MEŽS VESELĪBAI