Sanāksme par jaunajiem ūdensapgādes tarifiem

Ogres novada pašvaldības aģentūrā (PA) “Ogres komunikācijas” un SIA “Lielvārdes Remte” izstrādāti jauni ūdensapgādes vienotā tarifa projekti, kas 15. augustā tika izskatīti kopā ar Ogres novada pašvaldības vadību.

PA “Ogres komunikācijas” un SIA “Lielvārdes Remte” pārstāvji jaunos tarifa projektus prezentēja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim, priekšsēdētāja vietniekam Gintam Sīviņam un izpilddirektora vietniecei Danai Bārbalei.

Saskaņā ar “Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku” SPRK Nr.1/2 SIA “Lielvārdes Remte” (attiecas uz Lielvārdi un Lielvārdes, Lēdmanes, Kaibalas, Jumpravas pagastu) piedāvātais ūdensapgādes tarifs ir 3,12 EUR/m³, PA “Ogres komunikācijas” (attiecas uz Ogri, Ogresgalu un Ciemupi) – 3,28 EUR/m³ bez PVN.

Sarunu rezultātā, izskatot iespējas optimizēt izmaksas, tika panākta vienošanās, ka PA “Ogres komunikācijas” un SIA “Lielvārdes Remte” piedāvātais tarifs būs 2,99 EUR/m³, kas ir nedaudz zemāks kā vidēji Latvijā un līdzīgs, kā ir Siguldā, Valmierā un Madonā.

Gala lēmumu par PA “Ogres komunikācijas” tarifu pieņems Ogres novada pašvaldības dome tuvākajā domes sēdē, savukārt SIA “Ogres Remte” tarifu pieņems Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

Ūdensapgādes tarifā ietilpst izmaksas, kas saistītas ar ūdens cirkulācijas ciklu no tīra ūdens ieguves līdz pat kanalizācijas ūdeņu attīrīšanai.