Pašvaldība
Izsludināts metu konkurss par “Ogres vārtu” attīstības iespējām

Konkursa dalībnieku uzdevums izstrādāt metu “Ogres vārtiem”, piešķirot  būvei mūsdienīgas, multifunkcionālas sabiedriskā pakalpojuma funkcijas, atbilstoši sabiedrības un pašvaldības vajadzībām un sekmējot saimniecisko darbību attiecīgajā administratīvajā teritorijā.

Metu konkursa dalībniekiem jāņem vērā, ka būvē plānota sociālā uzņēmējdarbība, kā arī plānots piešķirt  būvei unikālu arhitektonisko veidolu, kura harmoniski iekļaujas apkārtējā Daugavas un Ogres pilsētas panorāmā, simbolizē Ogres pilsētas sākumu un ietver sevī visas nepieciešamākās sabiedriskā, universālā dizaina un ekosistēmas saglabāšanas un pakalpojuma funkcijas, t.sk.:

• izveidojot būvē mūsdienu prasībām atbilstošu tūrisma infrastruktūru, proti, izveidojot multifunkcionālu ūdenstūrisma un citu aktīvā tūrisma veidu koordinēšanas centru, kā arī Latvijas Daugavas upes baseinā dzīvojošo zivju faunas interaktīvu izziņas centru (ar semināru telpu un digitālām projekcijas iespējām). Centrs nodrošinātu modernu tūrisma informācijas pieejamību un sniegtu ar to nepieciešamos pakalpojumus, tajā skaitā labierīcības, bezmaksas telefona lādēšanas opcijas, uzkodu un/vai kafijas automātus un nodrošinātu citus ēdināšanas pakalpojumus;
  • nodrošinot daļēju tehnisko telpu saglabāšanu, paredzot to iespējamo izmantošanas mērķi vai citu risinājumu;
  • ietverot priekšlikumus par energoefektivitātes pasākumiem, t.sk., par atjaunojamu, videi draudzīgu energoresursu izmantošanu siltuma un elektroenerģijas ražošanai;
  • izveidojot ar būvi saistītu drošu ūdens transporta atstāšanas vietu un ērtu ūdenstransporta degvielas uzpildes vietu, ņemot vērā netālu esošās degvielas stacijas atrašanās vietu;
  • ietverot nepieciešamos pretplūdu pasākumus;
  • izvērtējot būves un ar to saistītās teritorijas plānojumu, iespēju robežās paredzēt velosipēdu nomas punktu;
  • izvērtējot zaļos lietus ūdens novadīšanas risinājumus, izveidot būves pieguļošās teritorijas labiekārtojumu, paredzot autostāvvietas, velonovietnes, āra atpūtas vietas, skatu platformas, apgaismojumu u.c.;
  • ņemot vērā, ka ēkā plānots uzturēties vienlaicīgi ne vairāk kā 99 cilvēkiem;
  • uz būvi attiecinot Likuma par ostām 23.pantu, kas noteic, ka mazā osta ir noteikta ierobežota sauszemes teritorijas daļa, ieskaitot mākslīgi izveidotos uzbērumus, un iekšējo ūdeņu daļa, ieskaitot iekšējos un ārējos reidus un ostas pieejā esošos kuģu ceļus, kas iekārtoti kuģu apkalpošanai, un tās darbības pamatvirzieni ir zvejniecība, zivju pārstrāde, tūrisms, ekoloģiski tīru kravu eksports un imports.

Metu konkursam saņemto piedāvājumu vērtēšanu nodrošina ar pašvaldības domes lēmumu izveidota Metu konkursa vērtēšanas komisija: Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale, Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja Aija Romanovska, Ogres novada būvvaldes ainavu arhitekte Senija Smiltniece, Ogres novada būvvaldes mākslinieks Gunārs Platpīrs, Juridiskās nodaļas vadītājs Ronalds Vītols, Dr. arch., profesors, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes dekāns Uģis Bratuškins.

Metu konkursam sagatavoto metu piedāvājumu var iesniegt līdz 2020. gada. 26. augustam plkst.10.00 iesniedzot personīgi Ogres novada pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā (Brīvības ielā 33, Ogrē, Ogres novadā, LV-5001) vai nosūtot pa pastu (tai skaitā, kurjerpastu), Ogres novada pašvaldībai Brīvības ielā 33, Ogrē, Ogres novadā, LV-5001.

Metu konkursa nolikums pieejams Ogres novada pašvaldības mājas lapā (skatīt ŠEIT), kā arī Elektronisko Iepirkumu Sistēmā (skatīt ŠEIT).

Jau iepriekš tika informēts, ka Ogres novada pašvaldības nekustamais īpašums Rīgas ielā 45, Ogrē, atrodas pie A6 autoceļa Rīga – Daugavpils, Daugavas krastā – pie robežas ar Ikšķiles novadu. Ēka padomju laikā bija Ogres trikotāžas kombināta sūkņu stacija. Vieta ir uzskatāma par Ogres vārtiem, jo tā ir pirmā ēka, ko redz autoceļa izmantotāji un Ogres viesi, kā arī iedzīvotāji. Pašlaik ēka vieš degradētas būves iespaidu. Tajā pašā laikā šī vieta ir unikāla ar iespējām popularizēt Ogri kā modernu, inovatīvu, plaukstošu kūrortpilsētu – Ogres novads strauji attīstās, to par dzīves, darba un uzņēmējdarbības vietu izvēlas aizvien vairāk cilvēku.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis vairākkārt ir atzīmējis, ka šī vieta ir unikāla – tā atrodas tuvu šosejai un ir vienīgā vieta Ogres novadā, kur Daugava pieejama tik tuvu. “Pašlaik iespējas, ko dod pilsētas teritorijai pieguļošā Daugavas upe, esam izmantojuši ļoti maz. Šī vieta būtu ļoti piemērota laivu piestātnes izveidošanai. Uzskatu, ka metu konkurss nodrošinās labu arhitektu iesaisti un sekmēs ideju dažādību, lai mēs varētu izvēlēties vispiemērotāko.”

Pievienotās saites