Ziņas, jaunumi
Titulbilde
EKII logo

Šī gada 7.janvārī Ogres Centrālajā bibliotēkā norisinājās Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas biedru tikšanās, kurā piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieku no visas Latvijas.

Pašvaldību izpilddirektorus uzrunāja Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš pastāstīja par Ogres Centrālās bibliotēkas tapšanas gaitu un akcentēja ēkas unikalitāti, ienesot jaunu standartu energoefektīvu koka konstrukciju būvju celtniecībā.

Izpilddirektoru asociācijas sanāksmē tika runāts par zaļo transformāciju, Latvijas ilgtspēju un ekonomikas makro skatu – par to pastāstīja Latvijas Bankas padomes padomnieks un ilgtspējas virziena vadītājs Edvards Kušners. Savukārt Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta konsultante pašvaldību izpilddirektorus iepazīstināja ar grozījumiem Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā un jaunā amatu kataloga projektu.

Pēc sanāksmes tās dalībnieki Ogres Centrālās bibliotēkas direktores vietnieces Aijas Žilvinskas vadībā apskatīja telpas Ogres Centrālās bibliotēkas ēkā.

Jaunā būve pašā Ogres centrā ir tapusi kā daudzfunkcionāls kultūrizglītības centrs, ēkā atrodas gan Ogres Centrālā bibliotēka, gan Dzimtsarakstu nodaļa.

Jau iepriekš informējām, ka 2019. gada 11. janvārī starp LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas vides investīciju fondu un Ogres novada pašvaldību tika parakstīts līgums par finansējuma piešķiršanu 5 miljonu EUR apmērā Ogres Centrālās bibliotēkas rekonstrukcijai no Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta. Ēka ir nodota ekspluatācijā 2021.gada maija beigās.

Projekta kopējās izmaksas ir 8 890 339,94 EUR. Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansējums ir 5 000 000,00 EUR. Pašvaldība ir uzņēmusies saistības, nodrošinot projekta īstenošanai līdzfinansējumu 3 890 339,94 EUR apmērā.