Jauniešiem
Jauniešu domi plānots izveidot kā pašvaldības institūciju

Līdz šim Jauniešu dome bija Ogres Bērnu un jauniešu centra (OBJC) struktūrvienība, kuras uzdevumi tikai daļēji sakrita ar Jaunatnes likumā noteiktajiem. Pašlaik Jauniešu dome nav noteikta kā pašvaldības institūcija, kā arī nav noteikta tās darba kārtība. Tā kā 1. novembrī tika likvidēts OBJC, lai izpildītu Jaunatnes likumā noteiktos nosacījumus, kā arī nodrošinātu Ogres novada pašvaldības jauniešu interešu pārstāvniecību un vajadzību aizstāvību, dotu iespēju jauniešu iniciatīvām, piedāvātu problēmu risinājumus no jauniešu skatupunkta, sagatavojot priekšlikumus Ogres novada pašvaldības domei lēmumu pieņemšanā, īpaši ja tas skar bērnu un jauniešu intereses, nepieciešams izveidot Jauniešu domi. Jāatzīmē, ka Jauniešu domes izveide un tās paredzētie darbības mērķi atbilst Ogres novada attīstības programmā 2014.-2020.gadam noteiktajiem rīcības virzieniem, kas saistīti ar Jaunatnes politikas īstenošanu Ogres novadā.

Paredzēts, ka ikdienā Jauniešu domes darbību koordinēs un atbalstīs Ogres novada izglītības pārvalde.

Paredzamie Jauniešu domes darbības mērķi būtu:

1) veicināt jauniešu līdzdalību un personīgo izaugsmi politiskajā, izglītības, sporta, sociālajās un kultūras norisēs vietējā, valsts un starptautiskā mērogā;

2) veicināt jauniešu iesaisti jaunatnes politikas attīstības plānošanas dokumentu, tajā skaitā jaunatnes politikas programmas izstrādē;

3) nodrošināt vidi, kurā tiek identificēti un risināti Ogres novada pašvaldības jauniešu aktuālie jautājumi;

4) nodrošināt lietderīgu brīvā laika un neformālās izglītības aktivitātēm piemērotu infrastruktūru Ogres novada administratīvajā teritorijā.

Ogres novada pašvaldības domes deputāti tika iepazīstināti arī ar izstrādāto Jauniešu domes nolikumu, kurā noteikti Jauniešu domes darbības mērķi, uzdevumi un tiesības, sastāvs un darbības reglaments. Sagatavotais nolikuma projekts izskatīšanai tika iesniegts arī pašreizējai Jauniešu domei un par to tika saņemtas pozitīvas atsauksmes.

Izvērtējot sniegto informāciju par Ogres novada pašvaldības Jauniešu domes izveides nepieciešamību un tās darbības mērķiem, deputāti vienbalsīgi nolēma virzīt sagatavoto lēmumprojektu uz domes sēdi 21. novembrī, kad tiks pieņemts gala lēmums.