Proti un dari
jauniesi.

Ja esi jaunietis vecumā no 15 līdz 29 gadiem, pašlaik nemācies, nestrādā algotu darbu, neapgūsti arodu pie amata meistara un neesi reģistrēts Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieks, piesakies atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001.

Līdz šim Ogres novadā, kopš projekta uzsākšanas šī gada sākumā ir iesaistījušies 6 jaunieši, no kuriem 4 joprojām aktīvi piedalās projektā un mācās kursos, lai apgūtu profesiju, kura tiem interesē vai arī izzina dažādus darbus pie darba devēja, lai saprastu, kas ir tās profesijas, kurās vēlētos strādāt nākotnē. Divi jaunieši jau ir noslēguši savu līdzdalību projektā, no kuriem viens ir sācis mācīties Nodarbinātības valsts aģentūras kursos, lai apgūtu arodu un nākotnē varētu iesaistīties darba tirgu, bet otrs iesaistījies nevalstiskās organizācijas darbībā.

Projektā katram projektā iesaistītam jaunietim tiek sniegts individuāls, tieši viņam domāts atbalsts. Balstoties uz jaunieša prasmēm, interesēm, iespējamiem attīstības virzieniem un vajadzībām jaunietim tiek izstrādāta individuāla atbalsta pasākumu programma.

Individuālā programma var ietvert tādas aktivitātes kā neformālās un ikdienas mācīšanās, speciālistu konsultācijas (psihologs, karjeras konsultants), dalība pasākumos (nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi), brīvprātīgais darbs, iesaiste nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos, profesijas specifikas iepazīšana, tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara, iesaiste vietējās sabiedriskajās aktivitātēs, specifiski pasākumi mērķa grupas jauniešiem ar invaliditāti. Katrs jaunietis, īstenojot savu individuālu pasākumu programmu, var tikt iesaistīts projektā līdz 9 mēnešiem.

Aicinām jauniešus, kuri atbilst projekta kritērijiem un vēlētos veicināt pozitīvas pārmaiņas savā dzīvē un iedzīvotājus, kuriem ir zināmi mērķauditorijas jaunieši, vērsties Ogres novada pašvaldībā, lai uzzinātu par iespēju iesaistīties projektā "PROTI un DARI!” un saņemt individuālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja Rinalds Rudzītis, Ogres novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists