Ogre Ogres novads Ziņas, jaunumi
Mīlestības koks_objekts

22. jūlijā pabeigti darbi jaunam vides objektam “Mīlestības koks” Ogrē pie Loka tilta Ogres estrādes pusē, līdz ar to jaunlaulātie aicināti kāzu tradīciju saslēgt slēdzenes veikt šajā vietā. Jaunais pāris savā laulību dienā saslēdz slēdzenes kā mīlestības apliecinājumu, kā stipras laulības simbolu.

Pie gājēju tilta pār Ogres upi gan Krasta ielas, gan Jāņa Čakstes prospekta pusē ir izvietota zīme “Mīlestībai jā! Slēdzenēm nē!”, kas aicina cilvēkus nestiprināt slēdzenes pie šī tilta margām, tomēr šī tradīcija turpinās, tai skaitā, slēdzot slēdzenes arī pie jaunā Ogres upes gājēju (trošu) tilta. Pašvaldība atgādina, ka slēdzenes  noslogo tilta margas, pasliktina tiltu konstrukcijas un, laikam ritot, bojā margu aizsargpārklājumu. Dažreiz slēdzenes pazudušas, kas rada nepatīkamus mirkļus cilvēkiem, kas nāk atcerēties šo nozīmīgo notikumu. Lai to novērstu, pašvaldība ir ierīkojusi Mīlestības koku un aicina jaunlaulātos kāzu dienā savas “mīlestības slēdzenes” turpmāk saslēgt tieši šajā jaunajā vides objektā.

Apkārt vides objektam ir nobruģēts laukums un paredzēta vieta jauniem Mīlestības kokiem, veidojot īpašu vietu, kur novada iedzīvotājiem un viesiem satikties kāzu dienā vai kāzu jubilejā laulību rituālu veikšanai.