Karjeras atbalsts
enu_diena_jaunogre

Ēnu dienu ietvaros 13. februārī Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) zinātnieku un mācībspēku darbu “ēnoja” 27 Latvijas skolēni. Savukārt LLU akcijas “Vidusskolēns – studentu sekotājs” ietvaros šajā dienā studentiem dažādās fakultātēs sekoja aptuveni 200 skolēni, kuri ir ieinteresēti iepazīt universitātes studiju vidi un vienu dienu piedalīties lekcijās, 16 no tiem bija Jaunogres vidusskolas skolēni.

Vislielākā skolēnu interese bija par veterinārmedicīnas un pārtikas tehnologu specialitāti. Deviņi skolēni no Jaunogres vidusskolas „ēnoja” Veterinārmedicīnas fakultātes studentus, pieci skolēni Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studentus, viens skolēns viesojās Vides un būvzinātņu fakultātē un viens piedalījās Informācijas tehnoloģiju fakultātes lekcijās.

enu_diena_jaunogre1

LLU akcija “Vidusskolēns – studenta sekotājs” dod iespēju, klātienē sekojot studentu ikdienas gaitām, uz vienu dienu pilntiesīgi piedalīties augstskolas dzīvē, iepazīties ar studiju vidi, mācībspēkiem un sadzīvi.

Jāatzīmē, ka iespēja piedalīties nodarbībās dažkārt maina nākotnes plānus, piemēram, viens no “ēnotājiem” pēc Veterinārmedicīnas fakultātes anatomikuma apmeklēšanas pārliecinājās, ka šī specialitāte tomēr nav tā, ar ko viņš saistīs savu nākotni. Citi skolēni tieši pretēji rada pārliecību, ka ir izvēlējušies savu īsto profesiju, kurai ir gatavi veltīt visu savu darba dzīvi.

Īpaši patīkams bija fakts, ka mūsu skolēnus Veterinārmedicīnas fakultātē sagaidīja Jaunogres vidusskolas 2018.gada absolvents, bijušais Skolēnu pašpārvaldes prezidents Aleksejs Karpovs, tagad LLU 1.kursa students, kurš ar lielu aizrautību mūs ievirzīja veterinārmedicīnas studiju aizkulisēs.

Informāciju sagatavoja Jaunogres vidusskolas pedagogs – karjeras konsultants Kira Miļča

Valsts izglītības attīstības aģentūra projektu īsteno Eiropas Savienības fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, profesionālās izglītības kompetenču centriem un Valsts izglītības satura centru.