Uzņēmējdarbība Sociālā palīdzība
Jelgavnieki interesējas par ogrēniešu pieredzi sociālās uzņēmējdarbības veicināšanā

Ogres novada pašvaldība 2019. gadā uzsāka aktivitātes sociālās uzņēmējdarbības vides pilnveidošanai novadā, sociālajam uzņēmējam bezatlīdzības lietošanā tika nodotas telpas pašvaldībai piederošajā ēkā Brīvības ielā 18, Ogrē, kur pagājušā gada decembrī sāka darboties kafejnīca “Pie Zelta liepas”, kurā nodarbinātas personas ar īpašām vajadzībām.

Kopš šī gada jūlija Ogres novada pašvaldība piedalās projektā par sociālās uzņēmējdarbības attīstību Latvijas pašvaldībās – šo projektu īsteno Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija (LSUA) sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un Ogres, Rēzeknes un Līvānu novada pašvaldībām. Projekta mērķis ir veicināt sociālās uzņēmējdarbības attīstību konkrētajās pašvaldībās, radot un ieviešot tādas ilgtermiņa sociālās uzņēmējdarbības atbalsta aktivitātes un instrumentus, kas atbilst esošo un potenciālo sociālo uzņēmumu vajadzībām.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale: “Prieks par citu pašvaldību interesi par sociālās uzņēmējdarbības jautājumiem. Manuprāt, Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāvji šodien guva labas atziņas par iesākto Ogres novadā. Process, kas saistās ar pašvaldību līdzdalību sociālās uzņēmējdarbības attīstībā, Latvijā ir tikai sākumpunktā. Sociālie uzņēmumi darbojas, tas tiesa, taču tieši pašvaldības vislabāk zina par tās iedzīvotājiem, par viņu vajadzībām un ir ieinteresēta, lai mazaizsargātām personām būtu iespēja integrēties sabiedrībā un justies kā pilnvērtīgiem tās locekļiem. Diemžēl sociālie uzņēmumi ne vienmēr ir informēti par pašvaldībai aktuāli risināmiem jautājumiem, tāpēc pašvaldībai ir jāuzņemas iniciatīva, lai veidotu vienotu platformu sociālo jautājumu risināšanā.”