Veselības veicināšana
Kādreizējā Ogres poliklīnikas ēkā izbūvē dienesta dzīvokļus mediķiem

SIA “Ogres rajona slimnīca” valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs atzīst, ka medicīnas darbinieku trūkums ir liela problēma ne tikai valstī, bet arī Ogres rajona slimnīcā, līdz ar to tiek meklēti risinājumi, kā piesaistīt jaunus un noturēt esošos darbiniekus. Izskatot SIA "Ogres rajona slimnīca" iespējas, pagājušā gada martā tika pieņemts lēmums nodrošināt dienesta dzīvokļus medicīnas darbiniekiem.

D. Širovs stāsta, ka šī ideja aizgūta no Vācijas, kur pie katras slimnīcas ir dienesta viesnīca ārstiem un medicīnas māsām. Dienesta dzīvokļu atrašanās slimnīcas tuvumā ir gan ērtības personālam, gan arī ievērojams atspaids kritiskās situācijās, kad nepieciešami papildspēki, piemēram, tūlītējās palīdzības sniegšana cietušajiem pēc avārijām vai citiem negadījumiem.

Slimnīcā šobrīd strādā 13 rezidenti, kas specializējušies ginekoloģijā, traumatoloģijā un ķirurģijā. Starp topošajiem mediķiem ir arī anesteziologs un rentgenologs. Daļai no viņiem slimnīca sedz mācību maksu.

Pieņemot lēmumu kādreizējā poliklīnikas ēkā izveidot dienesta dzīvokļus, slimnīcas vadība cer darbam slimnīcā piesaistīt jaunos ārstus, piedāvājot viņiem gan dzīvojamo platību, gan kompetences līmenim atbilstošu darbu vēl studiju gados. Piesaistot jaunos ārstus, vēlamies stiprināt mūsu slimnīcu un paplašināt tās piedāvāto pakalpojumu klāstu iedzīvotājiem,” norāda D. Širovs, piebilstot, ka ļoti pateicīga ir arī ēkas atrašanās vieta – Ogres centrā, kur netālu ir skola, bērnudārzs un citi nozīmīgi infrastruktūras objekti. “Noslēdzoties būvdarbiem, Ogres pilsēta iegūs vēl vienu pievilcīgu ēku un sakoptu vidi,” atzīmē slimnīcas vadītājs.

Bijušajā poliklīnikas ēkā būvdarbi notiek saskaņā ar grafiku, un jau nākamajā pavasarī tajā plānots izveidot 28 dzīvokļus - vienistabu, divistabu, trīsistabu un četristabu. Savukārt ēkas pagrabstāvā paredzēts iekārtot medicīnas arhīvu, kam Ogres slimnīcas telpās jau kļuvis par šauru. Ēkai pieguļošajā teritorijā tiks iekārtots plašāks stāvlaukums un bērnu rotaļu laukums.

Kādreizējās poliklīnikas ēkas Ogrē, Miera ielā 2, kuras kopējā platība ir 4300 kvadrātmetri, ir četru pašvaldību (Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles) kopīpašums, ko var izmantot tikai kopīgiem mērķiem. 2011. gada vasaras nogalē Ogres rajona poliklīnikas infrastruktūra no Miera ielas 2 pilnībā tika pārcelta uz tā paša gada aprīlī atklāto jauno Ogres rajona slimnīcas korpusu Slimnīcas ielā 2.

Video: Ogres apriņķa ziņas