Pašvaldība Ķegums Ziņas, jaunumi
Ķeguma svētki 31

28. maijā Ķegumā norisinājās pilsētas svētki "RADI, DARI, RĀDI", kā ietvaros dažādas aktivitātes notika Ķeguma parkā, stadionā, velo trasē, disku golfa trasē, pludmalē un citviet. Lai gan visas dienas garumā saule mijās ar mākoņiem, lietus svētkiem neskādēja. Pasākumā saistošas nodarbes atrada visa vecuma iedzīvotāji.

Liela rosība valdīja Liepu alejā, kur norisinājās svētku gadatirgus, iedzīvotāji iegādājās dažādus pašmāju labumus, liela interese bija par dažādiem stādiem. Ķeguma parkā norisinājās neona krāsu gleznu meistarklase, kopīgi radot mākslas darbus ar neona krāsām, kas vakarā izgaismojās pavisam citās krāsās. Parkā darbojās arī Ogres novada Jauniešu domes telts "Nejūti spriedzi", kur ikvienam bija iespēja izmēģināt dažādas spēles un virtuālās realitātes brilles, rotāties ar hennas tetovējumiem, kā arī iemūžināt svētku atmiņas momentfoto.

Turpat Liepu alejā pasākuma apmeklētāji varēja uzzināt vairāk par ugunsdzēsēja glābēja profesiju un darba aprīkojumu, kā arī apskatīt NBS gaisa spēku militārās tehniku. Sadarbībā ar Ķeguma jaunsargiem bērniem un jauniešiem bija iespēja iziet individuālo stafeti uz ātrumu un precizitāti. Ķeguma parkā norisinājās loku šaušana, gan bērni, gan pieaugušie vēlējās izmēģināt savas prasmes loku šaušanā. Paši mazākie pasākuma apmeklētāji pēc sirds patikas varēja izbraukāties svētku karuselī un darboties dažādos viņiem sagatavotos aktivitāšu punktos. Īpaši aizrautīgi bērni vēroja un līdzdarbojās izrādē "Pārsteidzošā tikšanās ar džungļu draugiem."

Pozitīvi un dzirkstoši tika aizvadīta Anatolija Danilāna lekcija “Kā saglabāt prieku dzīvē?”, kas notika Ķeguma tautas namā. Lekcijas apmeklētāji novērtēja ieteikumus, kas tika pasniegti ļoti brīvā un interesantā veidā.

Asu izjūtu cienītāji pulcējās Ķeguma stadionā, kur notika ASTARTE-NAFTA boksa turnīrs "Atvērtais boksa rings", tāpat stadionā norisinājās  arī “Noratlons” – spēka trīscīņa ar krosa elementiem, 3x3 basketbols, kā arī pludmales volejbols.  Pie Ķeguma komercnovirziena vidusskolas stāvlaukuma bija iespēja izmēģināt disku golfu. Vakarā notika orientēšanās pasākums "Oriententerējies pats!", kuras laikā bija jāatrod dažādi punkti pilsētas teritorijā.

Svētku ietvaros tika atklāta velotrase, kas izveidota blakus stadionam. Trase piemērota dažādu prasmju līmeņu sportošanai un ir izbraucama ar skrituļslidām, skūteriem, skrituļdēļiem un citiem nemotorizētiem braukšanas līdzekļiem. Pirms trases oficiālās atklāšanas trases veidotāji atgādināja par trases lietošanas noteikumiem, lai braukšana būtu droša un patīkama.

Galvenā pasākuma daļa bija svētku koncerts Ķeguma parkā "RADI, DARI, RĀDI", kurā uzstājās mazāki un lielāki Ķeguma mākslinieki - jauktais koris "Lins", Ķeguma tautas nama bērnu vokālā studija, senioru deju kolektīvs "Ķegums", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Kadiķis", pirmsskolas izglītības iestādes (PII) "Gaismiņa" tautas deju pulciņš, PII "Gaismiņa" ansamblis, DKK "Rasa", bērnu vokālā studija "Bučiņas", Astra, Ķeguma ģitārstudija. Koncertu vadīja Ērika Eglija Grāvele un Gints Grāvelis. Koncerta laikā tika apbalvoti svētku dienas sporta aktivitāšu laureāti.

Pēc svētu koncerta norisinājās ballīte, kuras laikā tiks izgaismota Neona gleznu izstāde. Par mūzikālo noformējumu visa vakara garumā rūpējās DJ Anss kopā ar Ķeguma komercnovirziena vidusskolas vokāli instrumentālo ansambli “Velkam!", grupu “Sudden Lights”, grupu “Carnival Youth”, kā arī grupu “Tranzīts”.