Ķegums Ziņas, jaunumi
Ķeguma pilsētas svētki 27.05.2023.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Ķeguma pilsētu pildīja prieks, smiekli, sports un izklaides! Pilsēta vēra durvis svētkiem, kas pulcēja viesus no malu malām. Šī gada svētku tēma - ATVER DURVIS! Pilsēta bija rotāta ar skaistām apgleznotām durvīm, kuras ziedoja un krāsoja Ogres novadnieki.

Svētku organizatoru komanda bija parūpējusies par plašu programmu gan lieliem, gan maziem. Svētkus atvēra dievkalpojums Ķeguma ev.lut. baznīcā, ko vadīja mācītājs Ingus Dāboliņš, savukārt pats dievnams Baznīcu nakts ietvaros bija pieejams apmeklētājiem līdz pat pusnaktij.

Ķeguma parkā amatnieku, mājražotāju un stādaudzētāju tirgū savu produkciju svētku viesiem piedāvāja ap 70 tirgotāju. Blakus tirgotājiem Ķeguma jauktais koris “LINS” tirgojās ar pašu veidotiem māla traukiem un svaigi ceptām vafelēm.

Dienas laikā svētku viesiem bija iespēja izmēģināt savus spēkus, kāpjot kāšanas sienā “Solis augšup”, iesaistīties Ķeguma jauniešu domes aktivitātēs "Jauniešu kvartāls”, kā arī piedalīties orientēšanās spēlē Ķeguma pilsētā “Atrodi durvis!”. Uz lielās skatuves mazākos svētku viesus priecēja jautra izrāde “Burunduku TV šovs”, savukārt Tautas namā ārsts-psihoterapeits Juris Batņa dalījās ar zināšanām lekcijā “Dzīve balansā un mentālā veselība”.

Sportisko aktivitāšu piekritējiem bija iespēja piedalīties pludmales volejbola, 3x3 basketbola, 3x3 futbola, kalnā skrējiena un bērnu stafetes sacensībās. Hokeja fanus pulcēja hokeja attīstības un pilnveidošanas centrs Ogres novadā, kur no plkst. 14:20 bija iespēja kopīgi vērot LATVIJAS - KANĀDAS pasaules čempionātā hokejā pusfināla spēles tiešraidi.

Kuplu dalībnieku un skatītāju skaitu visas dienas garumā pulcēja NORATLONS, kas ir spēka trīscīņa ar krosa elementiem. Sacensības noritēja četrās kategorijās - mazais un lielais dāmu Noratlons, mazais un lielais vīru noratlons.

Svētku lielkoncertā “Atver durvis - IESKATIES!” uz lielās skatuves ar saviem priekšnesumiem klātesošos priecēja Ķeguma ģitārstudija “Ducis”, dāmu deju kopa "Rasa”, senioru deju kolektīvs "Ķegums”, vidējās paaudzes deju kolektīvs "Kadiķis”, Ķeguma Tautas nama bērnu vokālā studija, Ķeguma jauktais koris "Lins” un Ķeguma Tautas nama bērnu tautas deju kolektīvs. Koncertu vadīja Dailes teātra aktieris Andris Bulis.

Vakara izskaņā svētku viesus pulcēja jauni un arī pieredzējuši Latvijā atpazīstami skatuves mākslinieki, kas iekustināja dejām un dziesmām ik vienu. Kā iesildošā grupa uz lielās skatuves kāpa Ķeguma vidusskolas vokāli instrumentālais ansamblis “VELKAM!”. Tā pat vakara gaitā uz lielās skatuves kāpa reperis ZEĻĢIS jeb īstajā vārdā Jānis Zeļģis, grupa “bet bet” un grupa “Dziļi violets”. Visas nakts garumā spēlēja DJ Jānis Balodis.

Paldies –  Ogres novada pašvaldībai, Ķeguma pilsētas pārvaldei, SIA “Ķeguma Stars”, Ogres novada sporta centram, Lielvārdes sporta centram, Ķeguma vidusskolai, Ķeguma Dienas centram, Ogres novada jauniešu domei, Zitai Bērziņai Igaunei, biedrībai “Esi aktīvs, radošs un izzinošs!” un Lienei Seržantei, Agitai Kaļvai, kustībai #EjSporto Emīlam Jostam, Aigaram Caunītim, Ilutai Jansonei, Ogres mūzikas un mākslas skolas Ķeguma klases skolotājām, Kristiānai Caunei, Sabīnei Veisai, Anitai Alksnei, Ievai Vējonei, kafejnīcai “Oškrogs”, kafejnīcai “Liepukrogs”, SIA “Rubeņi”, Weekendpizzaa, ASTARTE-Nafta, Fazer, NORA, Domini Este, SIA “VIA Mežs”, Filmory, Ķeguma Elvi, UR98, WPI, Mad Aiss, biedrībai “Roka”, SIA “Gaļas nams “Ādāži””, labdarības veikalam “Pūne”

Ķeguma svētki ir izskanējuši! Tos atbalstīja lieli un mazi uzņēmēji, kur katrs sniedza neatsveramu ieguldījumu tajā, lai svētki taptu neaizmirstami.

Autors: Ķeguma tautas nama vadītāja Dace Māliņa