Ķeipenes pagasta svētki 2023
Ķeipenes svētki "Vasaras plaukumā" 01.07.2023.

1.jūlijā Ķeipenē notika pagasta svētki “Vasaras plaukumā”. Svētkus atklāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš vēlēja, lai Ķeipenē dzimst daudz jaunu leģendu, kas bagātina ne tikai Ogres novadu, bet visu Latviju, un nes Ķeipenes vārdu pasaulē.

Svētku dalībniekus uzrunāja arī Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Sirsonis un Ķeipenes Tautas nama vadītāja Inese Daugaviete. Savu radīto dziesmu “Ķeipenei” svētku dalībniekiem veltīja ķeipenietis Andris Upenieks.

Svētkos ikvienam bija iespēja iegādāties ko noderīgu tirdziņā, piedalīties vai vērot volejbola un 3x3 basketbola spēles. Atraktīvās rotaļās un stafetēs ar bērniem devās zaķis Bings, bija iespēja arī doties izbraucienā velorikšā, apgleznot gardo, Ķeipenē cepto saldumu – “Ķeipenes piparkūku”.

Neiztrūkstoša Ķeipenes svētku tradīcija ir skrējiens, kurā dodas gan mazi, gan lieli. No pašiem mazākajiem skrējējiem, kuri trasē devās ar vecākiem, apbalvojumu saņēma Raivis Dišlers, Keita Gorņeva, Dāvis Dubjuks (1-2 gadi); jau lielākie Kristaps Rokols, Dana Dubjuka, Marts Alvess (3-4 gadi); Emīls Ligeris, Tomass Volkovičs, Reinis Kalniņš (5 gadi); Gita Pokratniece, Paula Mietule, Lija Džou (7 gadi); Ralfs Kalniņš, Jēkabs Linde (8 gadi).

Šajā reizē Ķeipenē notika arī mājsaimnieču sacīkstes kartupeļu mizošanā, pīņu pīšanā, gurķu griešanā, makaronu kreļļu vēršanā un citās veiklībās, pat kūku cepšanas meistarībā. Mājsaimnieču konkursā par precīzākajām un veiklākajām tika atzītas un balvas saņēma Marita Birkenfelde, Sarmīte Bergmane, Veronika Afanasjeva, Anna Adijāne, Maruta Grīnberga. Savukārt kūku konkursā pārsteidza iespaidīgā Agneses Indriksones burtu kūka ĶEIPENE. Gardos meistarstiķus vērtēja gan žūrija, gan skatītāji, kuru viedoklis gan atšķīrās. Žūrijas vērtējumā 1. vietu ieguva Agnese Indriksone, 2. vietu Marita Birkenfelde, 3. vietu Laura Jēgere, savukārt līdzjutēji par 1. vietas cienīgu atzina Maritas Birkenfeldes cepto kūku, 2. vietu piešķīra Agneses Indriksones kūkai un 3. vietu Lauras Jēgeres kūkai.

Ķeipenes kausu pludmales volejbolā izcīnīja komanda “Der” (Rihards Vītoliņš, Emīls Viducis, Dāvis Tobiass), 2.vieta komandai “Grīda, griesti”, 3.vieta komandai “A-Set”, 3x3 basketbolā 1. vieta komandai “Svešie”, 2.vieta “Titāni”, 3.vieta – “Brīvdiena”.

Sacensībās “Maratons apkārt Ķeipenei”, kas šogad notika jau 38. reizi, balvas saņēma Aleksis Artis Krūmiņš, Andžs Zinovjevs, Benjamins Afanasjevs, Līva Lielbārde, Luīze Ligere, Elīza Ligere (vecuma grupa 9-15 gadi); Kristiāns Ligeris, Gaitis Leiskins, Gustavs Gumbelis, Laura Liepiņa, Evelīna Circene (16 – 25 gadi); Dāvis Tobiass, Juris Virsnītis, Ivo Kalniņš, Laura Antonoviča, Daira Mališeva, Annija Līga Daize (26 – 35 gadi); Baiba Ligere, Veronika Afanasjeva, Edgars Ligeris, Ēriks Kalnejs (36 – 45 gadi); Iveta Bahmane, Aira Vītoliņa, Māris Liepiņš, Ivars Tobiass, Juris Balaško (46 – 60 gadi).

Svētki Ķeipenē noslēdzās ar sirsnīgu dziedātājas Ievas Kerēvicas koncertu un lustīgu nakts balli.

Foto: Inese Daugaviete